avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 455 soluții astăzi
Forum Activitate madarasz erika

Activitate madarasz erika

Răspuns la discuția concediere fortata
Va multumesc, in numele intregului colectiv in care lucrez. Ne-ati ajutat foarte mult. Daca noi angajatii nu ne stim drepturile, nu ne putem nici apara. Dar cu ajutorul primit de la dumneavoastra ne vom descurca.
Va dorim o seara placuta si sa va bucurati din plin de zapada..........speram sa ajunga si la noi.
Răspuns la discuția concediere fortata
Multumesc mult pentru ajutor.
As mai vrea sa va intreb, daca angajatorul poate sa ne transfere la alt punct de lucru al societatii, intr-un oras departat? Si daca este posibil sa ne transfere,ce se intampla daca refuzam oferta ? Ramanem cu aceleeasi drepturi? Sau vom fi nevoiti sa ne dam demisia .
Din cauza restrangerii activitatii la un punct de lucru al societatii, vor ca angajatii sa ceara desfacerea contractului de munca cu acordul partilor, si vom primii doua salarii compensatorii. Daca eu as prefera sa ma duc in somaj, as avea dreptul la acest lucru? Sunt angajata de doi ani. Sau poate sa-mi ofere o functie la alt punct de lucru, in alt oras, dupa care mi-as da demisie si voi ramane si fara salar compensatoriu? Dati-mi un sfat va rog!!!