avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters118716

Activitate ContSters118716

sunt noua pe forum si am nevoie de o lamurire in rezolvarea unei probleme destul de grave. in apartamentul alaturat mie locuiesc, cu chirie, doua "doamne", mama si fiica, avand ocupatii destul de incerte. problema este ca in fiecare noapte (si de multe ori si in timpul zilei) tulbura linistea publica in mod sistemati: scandaluri, batai, manele la maxim care se aud din partea cealalta a apartamentului meu, activitati intime mai mult decat zgomotoase cu indivizi de cele mai multe ori diferiti, tipete, betii, etc. va rog sa luati in considerare faptul ca dormitorul meu este perete in perete cu ele si ca de doi ani de cand locuiesc aici rar se face liniste inainte de 2 3 dimineata, si se reia de multe ori undeva la 6 7 scandalul. si ceilalti vecini se plang de aceleasi probleme, mai ales ca nu sunt singaura persoana care are nevoie de odihna pentru a da randament la cursuri, examene, etc. si in plus, au datorii foarte mari la intretinere si nu obisnuiesc sa-si achite chiria la timp (proprietarul fiind un domn in varsta, pensionar, care a fost mai mult decat ingaduitor cu ele, ba chiar le-a achitat si din datorii, fiindu-i teama sa le evacueze). am inteles ca se poate obtine ordin de evacuare prin intermediul asociatiei de proprietari. este posibil? ce se poate face pentru a le evacua? au fost amenintate si cu politia, dar dat fiind ca cei doi domni d la patrula de politie din zona le sunt "cunoscuti" se pare ca nu are rost. va rog, dat-mi un sfat in legatura cu aceasta problema, intrucat nu stiu cat mai rezist si cat imi mai pot pastra calmul dupa cel mult 4 ore de somn pe noapte. va multumesc anticipat! :)