avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1395 soluții astăzi
Forum Activitate mariana c

Activitate mariana c

Răspuns la discuția Destituirea din functia publica
Arhiva de mess poate fi o dovada in justitie?
Multumesc
Răspuns la discuția Destituirea din functia publica
Sotul meu primeste mesaje de la respectiva (in timpul orelor de servici) prin care ii spune ca se plictiseste si ca merge sa-l vada. Cateva ore mai tarziu ii scrie ca a ajuns din nou la servici. Am salvat toate mesajele. Se poate demonstra ceva cu ele? Este o dovada ca a lipsit de la servici ca sa se intalneasca cu el? El nici nu a avut bunul simt sa nege. Este o absenta nemotivata? Multumesc.
Răspuns la discuția Destituirea din functia publica
Un detectiv privat care o urmareste poate depune marturie?
Multumesc
Răspuns la discuția Destituirea din functia publica
Articolul 7 punctele c) si d) vorbeste despre absenta nemotivata de la serviciu (ceea ce este cazul in situatia mea). Am dovezi, nu stiu in ce masura sunt utilizabile. Care ar fi dovezile de care am nevoie din punct de vedere juridic?
Multumesc
Răspuns la discuția Destituirea din functia publica
La art 101 se vorbeste de abateri disciplinare. ce este o abatere disciplinara? Sa lipseasca de la birou pt motive neintemeiate nu este o abatere disciplinara?
Multumesc
Cum se poate solicita desfacerea contractului de munca al unui functionar public?
Este vorba de o femeie care in timpul orelor de servici se culca cu sotul meu si care la sfarsitul lunii isi ia salarul!! Exista vreo posibilitate de a solicita sa fie data afara?
Va multumesc
V. S.