avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1634 soluții astăzi
Forum Activitate Duly05

Activitate Duly05

Asa este aveti perfecta dreptate mi-au luat permisul dupa 6 februarie si nici pana acum nu am un raspun de la parchet.mi-am angajat un avocat din baroul Bucuresti si au mai facut-o inca 3 cu mine o data acum sper sa fie cat mai multi.dar daca e sa am tina astia 3 luni fara permis sau 6 nu cred ca ma va mai tine pe mine patronul ma servici atata timp pe dreapta.
Eu nu pot sa-i fac sotiei procura pt a circula ea cu masina in acest timp,pt ca Citon2004 are dreptate numai decate ori m-am gandit sa vand masina sau sa o dau la schimb sau sa o inscriu pe romania dar m-am gandit ca asa le voi face pe plac si mai bine o tin asa.un sfat pt mine va rog poate circula altcineva cu masina fara a avea probleme???? pt ca imi e frica pt un al 2 lea dosar penal.
e strigator la cer !abuz din partea militienilor.pai de unde stiu ei cand ai intrat in tara cu masina ?si dak nu ai arata procura zicea ca nu are voie sa circule cu ea si tot asa ,tot se lega de ceva angajati un avocat si faceti-le o plangere la procuratura ,procurorul trebuie sa-i traga si pe ei la raspundere ca nu fac ei de capul lor. parerea mea .eu astept raspuns.cum aflu ceva cum va anunt si pe voi.bafta.
Salutare!!!si eu m-am confruntat cu bunavointa militienilor din Pitesti care pe 6 m-au lasat fara permis si cica dosar penal ART 85 cu 4 motivul ca de ce am procura din luna august anul 2009, le-am eplicat ca anunci am facut procura dar ca eu am fost plecat in bulgaria mereu cu masina numai in luna ianuarie 2010 am fost de 4 ori dar ei mi-au spus ca nu am cum sa dovedesc acest lucru... in fine mai mai sa ma ia si la bataie cu un ton foarte ridicat "mergem la sectie facem dosar penal lasi masina pe loc si dupa esti liber".cine s-a mai confruntat cu asemenea ABUzURII sa ne spuna si noua ce pasi a urmat si ce anume au scris ei pe dovada aia in loc de permis.pe mine m-a ajutat un amic am angajat un avocat si le-am facut plangere la PARCHET acum asteptam raspuns in 20 day.Daca ne iese si avem de castigat ai vom da si in judecata (eu fiind sofer )avand de suferit moral si financiar.si un sfat cine are posibilitatea sa-si angajeze avocat pt ca oricum plateste o amenda inte 2 si 10 milioane si 3 luni permisul suspendat parca am omorat pe cineva.SA NU FITI MOALE IN FATA MILITIENILOR ca ei incerca si daca tine -tine daca nu circulati linistiti.