avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 879 soluții astăzi
Forum Activitate tiby30

Activitate tiby30

va multumesc ptr raspuns mai am inca o nelamurire ea nu a participat la intretinerea parintilor mei care neau facut actul aici cum se face ca era act de vinzare cumparare cu clauza de intretinere
buna ziua ce nu inteleg eu este faptul ca eu am investit o gramada de bani in casa cum as putea face partajul daca ea nu a contribuit cu nimic la casa numai ca din nefericire ptr mine am facut actu de vinzare cumparare cu clauza de intretinere cind eram impreuna iar cine intretine casa si pe tata sunt eu ca din pacate mama a decedat
cum adica oricind ! ce legi sunt astea?eu dupa divort am renovat toata casa pai ce ea respectiva poate astepta pina imi fac eu un complex turistic si pe urma se ridica cu pretenti cum este posibil asa ceva?daca ii trebuia partaj treabuia sa il ceara atunci sau intr-un anumit termen nu cind are ea chef ca vezi Doamne asi permite lege
actul de vinzare cumparare a fost facut in timpul casatoriei a fost facut pe casa batrineasca alte bunuri nu am dobindit impreuna
am si eu o intrebare am divortat in 2003 iar partaj nu sa facut de niciun fel eu loc cu parinti si am sct de vinzare cumparare cu clauza de intretinere dupa cit si daca nu mai ai dreptu la partaj eu intre timp am renovat casa ce sfaturi imi puteti da va multumesc