avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Activitate axl24

Activitate axl24

Răspuns la discuția Ridicare masina
Multumesc pentru raspuns, ma incadrez in cele 15 zile, trebuie sa vad cum intru in posesia imaginilor care au fost facute de politist in momentul ridicarii masinii.
Discuție Ridicare masina
Buna ziua, acum, circa 2 saptamani mi-a fost ridicata masina pentru parcare neregulamentara(langa trecrea de pietoni). Situatia este urmatoarea: pe sensul opus al strazii, exista semnul trecere de pietoni si sub el cel de stationare interzisa. Pe sensul pe care am parcat eu, exista semnul parcare de resedinta, paralel cu strada, pe toata lungimea strazii, si cel de trecere de pietoni. Eu am parcat masina la circa 6 metri dupa trecerea de pietoni, deci in cei 25 de metri din lege, recunosc. Procesul verbal pe care l-am primit zilele astea constata ca eu am stationat PE trecerea de pietoni. Pot sa contest procesul verbal pentru viciu de procedura, pentru ca eu eram stationat langa, sau dupa trecerea de pietoni, si nu pe trecere ? Politistul care a ridicat masina are poze cu masina mea si locul ridicarii, pentru a se apara la contestatie, dar in ele masina e parcata la 6 metri dupa trecere, nu PE trecere. Va multumesc