avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Activitate silvia148

Activitate silvia148

Intr-o dimineata cand am plecat la scoala cu mijlocul de transport am fost opriti de ARR si de Politia de frontiera,soferul s-a dat jos sa prezinte actele,dupa o jumatate de ora un politist s-a urcat in autobuz si a cerut un buletin,eu nestiind pentru ce ii trebuie i-am spus ca il am la mine si mi-a cerut sa merg cu dansul la masina de politie,a profitat de faptul ca sunt fata(18 ani),in autobuz mai erau si persoane in varsta dar dansul a hotarat sa merg eu,m-a pus sa ma urc in masina de politie,mi-a dat o hartie si un pix si a inceput sa mi dicteze o declaratie,ca si cum eu as fi fost prezenta cand dansii i-a cerut actele soferului si dansul nu a putut sa le prezinte,eu nefiind de fata la cele intamplate,ceilalti colegi ai mei au vrut sa plece cu alt autobuz pentru ca intarziase foarte mult la ore iar domnii politistii nu le-au dat voie sa plece,ne-au tinut in camp 1 ora.Mi-am dat seama ca s-au folosit de inocenta mea cand am ajuns la scoala cand am vorbit cu directorul scolii si acesta mi-a spus ca se pot folosii de mine in istanta daca se vor judeca..Mentionez ca nu am mai dat niciodata declaratii,directorul liceului la care invat a trimis deja o adresa la Inspectoratul Scolar..credeti ca o sa patesc ceva? va multumesc:(