avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1346 soluții astăzi
Forum Activitate cupila

Activitate cupila

Răspuns la discuția furt calificat
va multumesc pentru raspuns.nu am incercat sa ma sustrag...am plecat din tara nestiind de asta...acum de curand tatal meu m-a informat ca am fost cautat de politie la domiciliu.tatal mi-a mai spus ca domnii polististi nu i-au aratat nici un document care sa ateste spusele lor, ca au un mandat de arestare emis pe numele meu.acum nu sunt in tara,imi puteti da un sfat ce ar trebui sa fac?la cine sa apelez pentru a afla daca este adevarat ceea ce mi s-a spus si dak trebuie sa raspund,in ce fel cu executare sau suspendare.va multumesc
Discuție furt calificat
impreuna cu inca 3 prieteni,intr-o noapte am sustras obiecte care nu aveau o foarte mare valoare dintr-un magazin.nu am fost descoperiti in foarte scurt timp.in perioada cand s-a facut ancheta eu nu am fost in tara si nu sunt nici acum,nu am dat nicio decalaratie in schimb cei cu care am fost au dat .fapta am comis-o in urma cu aproape 5 ani,fiind singurul major dintre cei trei.in urma cu putin timp parintele meu mi-a spus ca am fost cautat de politie,acestia i-au spus tatalui ca am un mandat de arestare emis pe numele meu.tin sa mentionez ca asta s-a intamplat in urma cu 5 ani si cei 3 cu care am fost au dat declaratiile si nu au fost trasi la raspundere in nici un fel.se poate sa fie adevarat o data ce ei nu au avut nici o pedeapsa?doar pentru ca eram singurul major?imi puteti spune ce pedeapsa as putea primi?cat timp?se poate sa fi fost judecat in lipsa si sa fi primit deja o pedeapsa?deoarece am fost anuntat ca am un mandat de arestare.va multumesc anticipat.