avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate Selma1234

Activitate Selma1234

As vrea sa ma ajutati cu un sfat ca numai stiu la cine sa apelez...
Acum 3 ani am avut un abonament la Cosmote iar dupa un an,prin ianuarie 2008 am renuntat la acest abonament...am depus o cerere si mi s-a zis ca se va inregistra si nu voi mai plati factura din acel moment.Cred ca mi-au mai trimis o factura numai imi aduc bine aminte.Ideea este ca dupa 2 ani de la inchiderea acestui abonament imi vine o somatie de plata de la CREDITEXPRESS prin care sunt anuntata ca am de plata doua facturi pe ianuarie si februarie 2008 in valoare totala de 502 ron (cu tot cu penalitati).Facturile insumate sunt in valoare de 50 de ron restul penalitati.Eu nu am stiut de aceste facturi pt ca nu am fost informata.Eu stiam inchis acest abonament.
Intrebarea este:nu era normal sa fiu informata despre aceste facturi mai devreme?ca sa nu se stranga atatea penalitati?de ce dupa doi ani de zile imi trimit aceasta somatie?
Cand am sunat la ei pentru mai multe detalii mi-au zis ca am fost informata ca cererea mea de inchidere a fost respinsa...de ce?nu se stie.Eu oricum nu am primit nimic.Ce pot face eu in acest caz?si ce drepturi am.As vrea sa-i dau in judecata pentru ca isi bat joc de noi.Va rog sa ma ajutati cu un sfat.

Multumesc mult.