avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Activitate VDragos

Activitate VDragos

Răspuns la discuția o vecina procesomana
Va multumesc f. mult pt raspuns! Intr-adevar si inainte aveam apa atat eu in curte cat si ceilalti vecini. Asta pt ca nu ne-am dat seama ca afost construita pe o zona unde se pare ca a fost mlastinos la cateva sute de metri mai incolo este si o balta. De aceea am si montat acest pavaj pt ca apa pur si simplu nu se absorbea in pamant decat in zilele f. calduroase.
Acum 4 ani am cumparat o casa intr-un cartier asa zis rezidential. Niciodata nu stii cu cine te invecinezi pt ca vecinii nu ii alegi. Toata viata am stat cum se spune in banca mea si nu am suparat pe nimeni. Aceasta vecina pt ca este o "ea" acuza si da in judecata cand nu are ce face. Problema este ca am nimerit si eu in "vizorul ei" iar dupa o iarna indelungata si inzapezita ca aceasta aceasta vecina ma acuza ca la ea in curte s-a adunat apa si de acest lucru ma acuza pe mine. Ea spune ca datorita pavajului de la mine din curte (care dealtfel se opreste undeva la aproape 80 cm de gardul dintre noi) apa s-a adunat la ea in curte. Cartierul cand a fost construit nu a fost prevazut cu scurgeri de ape pluviale si datorita acestui fapt in toate curtile balteste apa mult timp dupa ploaie sau zapada. De aceea am facut acest pavaj cu panta de scurgere data de altfel catre strada. Acum zice ca ma da in judecata ca s-a adunat apa la ea in curte. Apa care de altfel se aduna la toata lumea. De cate ori ma vede are ceva de zis si pur si simplu ma terorizeaza. Ce pot sa fac in acest caz ca am ajuns la disperare!:sorry: