avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 929 soluții astăzi
Forum Activitate mykyky

Activitate mykyky

Ma poate ajuta cineva? MULTUMESC
Salutare! In 2008 am fost imputernicit de o soc. la care adm. este fratele meu , sa inchei un contract cu o alta soc. pentru livrarea unei marfi. Am incheiat contractul respectiv, marfa a fost livrata ,------- insa , cred eu am facut doua greseli MARI : si anume - 1. -am scris in contract ca eu as fi adm. soc. desi nu sunt 2- am semnat si un bilet la ordin in numele soc. (nu am specimen de semnatura in banca) , la data scadenta creditorul introduce BO in banca , societatea nu a platit suma respectiva din lipsa de lichiditati IMPORTANT! pentru nedepunerea bilantului la camara de comert de catre soc. societatea a intrat in dizolvare cu un an inainte de a fi incheiat contractul respectiv ,, mentionez faptul ca nici eu nici fratele meu nu am stiut de acest lucru ( nu am primit hot. respectiva si nici vreo citatie sau instiintare in acest sens) a fost desemnat si un lichidator si nici acesta nu a luat legatura cu noi ( sociatatea ) , la FINANTE AM FUNCTIONAT CORECT - BILANTURI DEPUSE LA TIMP, - SOC. NU ARE DATORII LA FINANTE SAU CATRE ALTA SOC. Debitorul face plangere impotriva mea pentru inselaciune cum ca as fi stiut ca soc e in diz. si astfel i-am dus in eruare si tot odata trimite actele la xecutor ca sa execute societatea , cauza este in prima faza , inca nu am dat nici o declaratie la politie ( sunt chemat) SI EU SI FRATELE MEU RECUNOASTEM DATORIA FATA DE RESP. SOC. ,,,,CE MI SE POATE INTIMPLA? DAR FRATELUI MEU CA ADMINISTRATOR? VA ROG AJUTATIMA ! MULTUMESC