avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 934 soluții astăzi
Forum Activitate GILBERTINAS

Activitate GILBERTINAS

Răspuns la discuția Despre incredintare si pensie
aveti dreptate nu m-am exprimat bine am vrut sa spun ca am castigat in sensul ca in hotarare scrie ca este vinovata de toate acuzatiile aduse de mine dar am pierdut in ultima parte adica instanta a decis ca e mai bine pt copil sa ramana la mama si nu stiu daca e corect atata timp cat nu stie nimeni nimic nici de ea nici de fata parintii nu stiu nici ei sau nu vor sa dezvaluie ma intreb ca orice parinte in ce conditii sta sau cum e intretinuta mi se pare normal sa ramana copilul la mama dar chiar nu trebuie sa dovedeasca si ea cu nimic ca are conditii? e normal sa ramana copilul la unul din parinti chiar daca nu dovedeste ca e capabil si are conditii de crestere?ce pot face daca si la apel sentinta va fi aceeasi?va multumesc
buna ziua va rog sa ma ajutati si pe mine ca nu mai inteleg nimic am fost casatorit am divortat de curand fosta sotie a parasit domiciliul conjugal pt a treia oara in 8 ani am iertat-o pentru ca am vrut sa aiba copilul meu si mama si tata am o fetita de 7 ani.nu stie nimeni nici acum dupa o jumatate de an unde e am castigat procesul prin neprezentare ea insa a plecat si cu fetita eu sunt obligat la pensia alimentara dar nici macar nu stiu unde e avocata mea mi a spus ca o sa vina ea sa i dau pensia nu trebuie sa o caut eu e corect? de ce legea i-a dat copilul daca nu se stie nimic de ea?cum pot sa mi vad si eu macar fetita daca nu stiu unde e?chiar nu am dreptul ca tata la nimic?mentionez ca pe hotarare scrie ca a fost vazuta deseori in compania mai multor barbati.daca eu luam fetita si fugeam cu ea legea era de partea mea asa cum e de a ei acum?legea iti poate da copilul chiar daca nu ai servici sau locuinta?acum am inaintat recurs si sper ca pot afla macar unde e fata imi e f dor de ea era f atasata de mine va multumesc