avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1089 soluții astăzi
Forum Activitate sergiulica_2

Activitate sergiulica_2

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
HOTARAREA ASOCIATULUI UNIC NUMARUL 1/31.03.2010




Subsemnatul xxxxxxxx cu domiciliul in xxxxxxx, strada xxxxx, nr xxxx, identificat prin C.I. seria xx nr xxxxxx, CNP xxxxxxx, eliberat de Politia xxxxxx la xxxxxxx, avand cetatenia romana, in calitate de asociat unic al S.C xxxxxx S.R.L., înregistrată la Registrul Comerţului cu numarul Jxxxxxxxx, cod unic de inregistrare xxxxxxx; avand sediul social in xxxxxxxx, strada xxxxxxxxxxx, am hotarat dizolvarea voluntara a SC xxxxxxxxx SRL, fara numire de lichidator,conform.art.235 din Legea nr.31/1990.


eu am folosit modelul asta in 31.03.2010 si a fost acceptat la registrul comertului. hotararea trebuie facuta in 2 exemplare si trebuie de asemenea printata in 2 exemplare fereastra de la word count(contor de caractere) (tools/word count)
etapa cu contorul de caractere e mai putin utilizata in word si o sa o explic un pic pt ca eu m-am chinuit destul de mult pana am reusit sa listez ce trebuia.
dupa ce e scrisa hotararea intrati la tools - word count si o sa va apara pe ecran o fereastra in care va numara caracterele documentului. apasati tasta print screen(sau control+print screen, sau FN+ print screen la laptop. asta e in functie de ce calc folositi) nu se intampla nimic cand apasati aceasta tasta. deschideti un document in paint dati control+V si o sa va apara documentul cu casuta de word count cu tot. cupoati casuta intr-un document nou si o listati in 2 exemplare.
cam asta ar fi.
daca mergeti la registrul comertului o sa va perceapa 75 lei taxa pt a va intocmi hotararea asta.

sper sa va foloseasca