avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 489 soluții astăzi
Forum Activitate manescu adrian

Activitate manescu adrian

Răspuns la discuția inchiriere imobil fara contract
In lipsa contractului cum pot proceda pt. a obtine plata daunelor pricinuite apartamentului?
Răspuns la discuția inchiriere imobil fara contract
Multumesc pt. ajutor. Daca mai puteti sa-mi dati un sfat in legatura cu problema mea,
VA ROG sa-mi scrieti.
Răspuns la discuția inchiriere imobil fara contract
In casa locuieste un batran ,tatal platitorului, este bolnav si nu pot sa-mi asum raspunderea ca dandu-l afara nu pateste ceva rau. Cum trebuie procedat ca, in cazul in care batranul paraseste casa, acesta sa-mi plateasca daunele cauzate de sederea in apartament (in casa nu s-a mai facut curat de la inchiriere)?
Răspuns la discuția inchiriere imobil fara contract
chitantele au fost semnate pt. ca asa am considerat ca este corect fata de chirias dar asta vad ca ma costa pe mine. cese mai poate face in conditiile acestea?
chiria este de 300euro/luna.
am inchiriat apartamentul fara a face contract si fara a declara la circumscriptia financiara. chiriarul nu-mi plateste la timp chiria iar eu i-am cerut sa paraseasca apartamentul. in baza chtantelor de mana intocmite acest chirias ma ameninta ca
va trimite plicul ca acele chitante la financiar.rugamintea mea este de a-mi spune la ce sa ma astept din partea fiscului. voi face puscarie?
multumesc.