avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 829 soluții astăzi
Forum Activitate cic_2010

Activitate cic_2010

Buna ziua! Am contractat un credit in franci elvetieni acum 5 ani. Mentionez ca nu este un credit ipotecar. Rata lunara a ajuns aproape dublu de atunci, am avut de doua ori reesalonare, dar mi s-au pus comisioane, iar rata nu a scazut aproape deloc, adica doar 10-15 franci maxim. Sunt in imposibilitatea de a mai putea plati rata lunara totala. De o luna am platit doar jumatate din rata. Sunt divortata si am un copil minor in intretinere. Am fost sunata de catre cei de la banca, spunandu-mi ...fel de fel...si ca daca nu platesc ma vor baga in biroul de credite. asta nu ar fi o problema, daca voi reusi sa scap de acest credit vreodata, nu vreau sa mai aud de banci niciodata, sunt camatari legali. Problema mea este, si va rog sa ma ajutati, daca se poate, daca in afara de poprirea pe salar de 30%, la care se poate ajunge, legal, ceea ce le-am spus si lor, as dori sa stiu daca exista vreo posibilitate sa-mi puna sechestru pe bunuri, creditul nefiind ipotecar. :(
Va multumesc anticipat!
Si va doresc spor la treaba, sunteti o echipa deosebita!
Răspuns la discuția certificat de proprietate
Multumesc!
Sunt detinatoarea unui cupon nominativ de privatizare cu valoare nominala de ... lei si a 5 certificate de proprietate. Cum as putea sa stiu daca au vreo valoare, daca sunt "actionar" la vreo societate, etc.... Sincer, nu imi amintesc daca le-am depus, dar cautand ceva printre acte, am dat peste ele...dupa atata timp si nu stiu unde m-as putea interesa de ele.