avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 462 soluții astăzi
Forum Activitate Alex11

Activitate Alex11

De un an intreg, in scara in care locuiesc se fac reparatii foarte zgomotoase. 5 vecini au decis sa-si puna centrale, sa se izoleze termic, dar nu in acelasi timp, cum termina unul, incepe altul. Constructori vin de la 7 dimineata si termina abia la 8, uneori chiar la 9 noaptea, in aproape fiecare zi (exceptie facand duminicile, saptamana Pastelui si 2 saptamani de Craciun). Darama ziduri, bat, plus ca la intervale de o ora jumate 2 dau drumu si la masina de gaurit.
Televizorul nu se aude de cat zgomot fac, a trebuit sa-mi cumpar casti antifonice ca sa pot sta in casa, de dormit nici nu se pune problema. #-o
Am incercat sa vorbesc cu ei, de fiecare data promit ca au terminat si a doua zi incep iar.

Sunt studenta, am ore dupa amiaza si invat mai bine noaptea, asa ca nu ma pot culca chiar de la 8 si nu mai pot sa dorm cate 4-5 ore pe noapte...

Vreau sa chem politia sau sa-i reclam pentru deranjarea linistii publice, dar nu stiu unde sa fac reclamatie, nici daca am dreptul. Daca sun la politie ii amendeaza sau ii pot face sa inceteze?:(