avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 982 soluții astăzi
Forum Activitate scared

Activitate scared

Am primit un sms in care mi se aduc tot felul de injurii si sunt amenintata ca daca nu imi voi da demisia in 2 zile de la primirea acelui sms se vor dezvalui niste inregistrari si fotografii compromitatoare cu mine despre care nici macar nu am habar. De asemenea, se precizeaza ca expeditorului ii este cunoscuta adresa la care locuiesc eu si ca sunt urmarita pas cu pas. Sms-ul vine de pe o cartela Vodafone, dar cred ca se poate descoperi IMEI-ul aparatului in care s-a introdus acea cartela si pe baza unei baze de date cu nr. de telefon pe care le consider eu suspecte ar fi posibil sa depisteze Politia impreuna cu operatorul telefonic persoana care are acel telefon - si deci a folosit si acea cartela de pe care s-a transmis un sms prin care sunt amenintata si mi se adreseaza injurii de tot felul. As dori sa stiu daca acest caz ar putea fi cercetat si incadrat la santaj, cel putin, avand in vedere ca locul de munca actual nu as avea nici un alt motiv sa il parasesc deoarece e o colaborare avantajoasa atat pentru mine, cat si pentru angajator, iar daca ar trebui sa plec in 2 zile este evident ca as avea foarte mult de suferit, in sensul ca nu poti gasi un loc de munca bun intr-un interval atat de scurt.Mentionez ca sms-ul l-am primit ieri, de aceea as aprecia daca ar putea sa ma ajute cineva cu un raspuns sau cu un sfat cat mai repede.
Multumesc.