avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Activitate gabriel teodorescu

Activitate gabriel teodorescu

Răspuns la discuția prescriere amenda primarie
Va multumesc, mult!!!... insa mai e o problema... toate bancile unde am cont in loc sa astepte sa deblochez sum... au facut plata in conturile Directiei de Finante Ploiesti...incepand de vineri... vi se pare corect sa platesc o amenda... de n ori ... de care nici macar nu aveam habar... posibil un rest de impozit de cand aveam buletin de Ploiesti in urma cu peste 12 ani... sau cine stie... Doresc sa apelez la instanta de judecata, insa nu staiu pe cine trebuie sa dau... eu acum am Ci in Cluj-Napoca si sunt profesor.

... pai care STAT?... impropiu si impersional... care jecmaneste contribuabilul de rand cu o creanta care posibil sa fi fost de cativa bani si in ani a devenit o valoare ... de dobanda la dobanda... pt timpul meu, nervii si toate cele oare cine plateste... am de gand sa actionez in instanta pe toti cei care se fac vinovati si nu cunosc legea... pe celalalt topi am primit raspuns ca instiintarea de poprire e nula adica s-a prescris, cf. 702/c parca... Rog respectuos ajutor... nu mi se pare corect sa mi se ia bani fara sa mi se spuna si in plus sa platesc de n ori suma datorata... Cu consideratie
Gabriel teodorescu Cluj-Napoca
... in plus ... mi-au trimis somatie de poprire si la institutia angajatorului, eu lucrand in sectorul bugetar( sunt profesor ...), cum sa-mi retina din salariu. O precizare, oriunde m-am dus astazi nimeni nu-mi da o hartie, si nici angajatorul nu doreste sa-mi arate documentele trimise de catre Directia de Finante Ploiesti... inclusiv banci serioase si mi-au facut legatura cu centrala din bucuresti ca se vede plata din extrasul de cont si atat... precizandu-mi ca nu exista comunicare intre institutiile statului...
Intrebare, si doresc ajutor... Am avut o poprire de la Directia Financiara Ploiesti ... nu e vorba doar de suma ci de precedentul periculos... Avand mai multe conturi la diferite banci fiecare banca a facut plata in contul acestei directii... Mentionez si am mai precizta ca e vorba de un dosar din 11.04.2013 pus in executare silita in 28.11.2018 si bancile au impus intai blocarea sumei in 11 si in 13 dec. 2018 apoi fac platile astazi in 17 dec. 2018. Este legal?.... am mai scris si am sa postez mai jos linkul
Răspuns la discuția prescriere amenda primarie
pt a actiona in instanta desi nu am ce pune la dosar... imi trebuie avocat si/sau ma pot reprezenta singur ca si in cazul conflictelor de munca... va multumesc cu anticipatie si astept raspuns!!!.
Răspuns la discuția prescriere amenda primarie
In plus pe cine dau in judecata Primaria , Serviciul de Create... persoana care a instituit poprirea?... doar e sef serviciu... si in plus o precizare ... care mie mi se pare ciudata... bancile unde am cont, angajatorul care este o institutie publica bugetara... nu doresc sa-mi dea nimic la mana... sa am si eu ceva o hartie ... sa stiu pt ce sunt somat, amendat, executat.... in 2018 dec. pentru 2013 aprilie.... E noaptea mintii in Ro... adica nimeni nu ti spune nimic si nu ti arata nici un act...
Răspuns la discuția prescriere amenda primarie
Va multumesc insa chiar nu stiu si nu vor sa-mi precizeze pt ce sunt somat sa platesc. Precizare de n ani sunt in Ardeal in Cluj-Napoca, buletin de Ploiesti nu mai am de n ani peste 20 de ani... In plus destul de suparat . Sunt profesor in Cluj si astazi dupa amiaza la institutia unde predau s-a primit notificare si Somatie de incasare a sumei la sursa. deci daca ma puteti ajuta cu informatii am de gad sa ii achionez in instanta. De ce?...sunt o persoana corecta care imi achit taxele si impozitele la timp catre stat si consider ca prin demersul lor imi ating stirbire persoanei mele. Cu greu am aflat nr dosarului insa nu am nimic la mana ... este dosar de executare nr. 62236 din 11.04.2013. Consider ca ce se intampla este un precedent periculos asupra unui cetatean corect dintr-un stat de drept. ... Deci Domnul avocat unde sa ma adresez in instanta ? La Cluj sau la Ploiesti?!...
Am primit o notificare de la banca cum ca mi s-a instituit o poprire de catre Serviciul de Urmarire si Incasare Creante Bugetare... in data de 11.12 2018( SI DE ATUNCI ZILNIC PE UNDE MAI DETIN CONTURI IN BANCI ... SUNT NOTIFICAT CA MI S-A BLOCAT SUMA...),...Interesandu-ma la PRIMA banca mi s-a spus ca este cf unui proces verbal din 11.04.2013!!!! deci de peste 5 ani... O intrebare... se prescrie?... si inca de ce nu am fost anuntat in acesti ani... mai ales ca de fiecare data ca ... cetatean onest si corect mi-am platit toate taxele si impozitele... si cand am intrebat mi s-a spus ca nu mai am nimic de platit!!!... nu mi se pare corect!!!... in plus mai precizez ca desi am platit in alt caz cateva amenzi de circulatie... si CNADNR mai ales... m-au penalizat si tot asa au blocat conturile dupa 5 ani... Nu cred ca cineva in Ro pastreaza chitante de 5 ani... mi au spus sec ca daca pot dovedi ca am platit imi anuleaza poprirea... pai eu mai stiu ce am facut in urma cu 5 ani?!!!... Mi se pare o lipsa crasa de respect pt contribuabilul de rand care cinstit isi plateste la inceput de an toate dandanalele catre statul de DREPT?!!!... ROG AJUTOR SI PARERI AVIZATE
vezi si
[ link extern ]