avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Activitate AVOCAT C

Activitate AVOCAT C

Răspuns la discuția am o problema
bine dar ei nu au contribuit cu nimic nici la intretinerea terenului si nici la constructia imobilului. Devin in baza titlului de proprietate eliberat asa cum au fost eliberate(caci este de notorietate cate erori s-au facut) proprietari peste noapte pe ce?
Discuție am o problema
teren cumparat in 1935 de bunica mea. In anul 1971 sub titlu de proprietar , dar fara un act (doar ca asa scrie pe autorizatia de constructie) tatal meu construieste si are in deplina folosinta teren in suprafata de 1354 mp. din care constructie 112 m.p. In anul 1995 se elibereaza un titlu de proprietate in care apar toti copii bunicii mele (unchii si matusa mea) ca proprietari pe terenul intravilan de 1354 mp si constructia edificata de tatal meu. Tatal meu acum 3 ani a decedat. Nu am dezbatut succesiunea. Primaria imi elibereaza o adeverinta prin care se spune"Adeverim prin prezenta ca BI (adica mama) sotia defuntului BN, figureaza in registrul agricol al ...... in vol.II poz.79 cu suprafata de 1354 m.p. din care curti constructii 693 m.p. si una casa de locuit in suprafata de 112 m.p. construita in 1971 si locuieste pe str. C nr.453". VA ROG sa ma ajutati si sa-mi spuneti ce actiune pot introduce. Anularea titlului de proprietate nu pot(au trecut 3 ani), constatarea titlului de proprietate ????? nu vad sa ma incadrez la cazurile de nulitate absoluta, uzucapiune de 30 de ani ? de 20? actiune in costatarea dreptului.......#-o :(( Sper ca cineva mai rutinat in meserie sa-mi deschida ochii...multumesc