avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Activitate andrei_86

Activitate andrei_86

Răspuns la discuția cum imi pot recupera masina
adica eu daca merg in seara asta si imi iau masina inapoi , banuiesc ca el maine vine si o ia inapoi cand nu sunt eu acasa si nu vreau circ , ca dadeam actele pierdute si gata , el are ce sa imi faca? adik sa ma actioneze in judecata? eu nu vreau sa il dau ptr abuz de incredere dar daca trebuie o sa o fac si pe asta
Răspuns la discuția cum imi pot recupera masina
da dar nu mi se pare normal ca el dupa ce sa folosit de masina mea sa vrea banii inapoi , eu oricum nu mai am banii sa ii dau .... ca el a zis ca imi da masina cand ii dau banii inapoi si vrea sa facem act la notar cum ca eu ii voi inapoia toata suma.... pai el nu are nici un act cu mine si martori poate sa gaseasca si el si pot sa gasesc si eu foarte usor ...si nu imi convine ca eu de 4 luni platesc rate in continuare la masina si sta la el eu nu ma folosesc de ea
Am vandut masina unui prieten cu 1700 de euro fara a face vreun act ..ptr ca masina era luata prin credit autosi nu puteam face act de vanzare-cumparare, urmand doar ca el sa'si plateasca ratele. dupa 2 luni am observat ca nu mai avea cum sa isi plateasca ratele si i'am zis ca ii iau masina inapoi . masina este la el (nu mai merge cu ea) dar nu mi-o da pana nu ii dau banii inapoi . el nu are nici un act cu mine cum ca mi'a dat vreun ban si eu platesc de 4 luni in continuare ratele...nu stiu ce sa fac ...ca daca i'o iau el are celelelte chei si actele, si imi e sanu fac vreun circ ...eu o iau seara si el a doua zi vine si o ia inapoi. ce ma sfatuiti sa fac ...multumesc