avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1055 soluții astăzi
Forum Activitate g.neacsa

Activitate g.neacsa

eventual ce acte mi-ar trebui?

va multumesc!!!
dar exista o lege in acest sens?eu m-am trezit cu administratora la usa marti si mi-a spus ca joi vor veni sa instaleze interfonul...dar in baza de ce contract,ce firma sau alte chestii referitoare la aceasta operatie nimic...
asociatia de locatari a incheiat un contract cu nu stiu ce firma si acum vine si-mi spune ca trebuie sa-l montez si sa-l platesc.
deoarece nu am fost anuntat si nu am semnat nimic cu nimeni,nu am vrut sa montez interfonul in apartament.
deci ma poate obliga cineva sa montez interfonul?mentionez ca mi-am achitat cheile pt usa de la exterior.


va multumesc!
contabila pe care o cunosc a spus ca operatia de cumparare dintr-un magazin altul decat en-gros,in vederea revanzarii respectivelor produse se numeste specula.dar nu inteleg de ce? atata timp cat este eliberata o factura de catre magazin.
mentionez ca detin o "ii" cu activitatea de comert prin intermediul caselor de comenzi sau internet.

Va multumesc!!!
exista vreun avantaj sau dezavantaj daca adaug codul caen 4791 pe firma veche a tatalui meu sau mai bine infiintez o alta societate?

ceva de genul programelor de loialitate pe care le ofera marii operatori de telefonie mobila,doar ca eu vreau sa vand produse alimentare si nealimentare si la o anumita valoare cumulata sa ofer un discount de "x%" la urmatoare factura...
cumparand un anumit produs dintr-un en-gros(ma rog cash & carry) cu factura si chitanta si il revand cu livrare la domiciliu persoanelor fizice,se numeste intermediere sau se cere codul caen 4791-comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau internet?