avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1401 soluții astăzi
Forum Activitate ileana mindru

Activitate ileana mindru

Ma numesc Mindru Ioan si va rog sa ma ajutati cu un sfat.Sunt crescator de animale si am vrut sa accesez masura 141 pentru sprijinirea fermelor de subzistenta,pt aceasta primaria mi-a eliberat urmatoarele acte de care aveam nevoie pt. a accesa aceasta masura:
-Extras din Registrul Agricol care sa certifice dreptul de proprietate si/sau de folosinta a terenului agricol si animale;
-Adeverinta din care reiese ca figurez in evidentele Registrului Agricol al comunei cu suprafata de 1,20 ha teren agricol.
-Adeverinta din care rezulta rolul si plata impozitului la zi, aici au aparut problemele deoarece mi s-a spus ca ei nu ma gasesc ca am platit impozitul pe terenul agricol ci doar pe curte si cladirile aferente.Deci nu sunt gasit in evidentele primariei ca am platit impozit pe terenul agricol mai exact pe suprafata de 1,20ha.Mentionez ca in anul 1996 primaria mi-a eliberat o adeverinta din care reiese ca figurez in registrul agricol cu suprafata de 1,20ha teren arabil si in care se specifica faptul ca a fost eliberata pentru a fi luat terenul in evidenta in vederea impozitarii.M-am uitat si in chitante si am gasit doar una din anul 2005 din care reiese plata impozitului pe teren.As vrea sa stiu daca primaria e raspunzatoare pentru aceasta greseala, si daca pot plati impozitul pe teren.
Pt a accesa masura 141 am avut nevoie si de titlul de proprietate pe care nu il am si as vrea sa stiu ce trebuie sa fac pentru a-l obtine.Va multumesc.