avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Activitate burlacescu.maria

Activitate burlacescu.maria

Salariul pe ultima luna lucrata(oct.2010) pana la iesirea deciziei de pensionare, cf. legii, nu mi-a fost platit. Cum procedez sa-l obtin?
multumesc!
burlacescu
burlacescu.maria a scris:

La iesirea la pensie, in Societatea in care am lucrat, se elibera Prima de asigurare de viata, salariatilor care o detineau. Mie nu. Ce demers ar trebui sa fac pentru a o obtine. Va multumesc!

ING Nederlanden Asigurari de Viata
Asigurarea a fost incheiata in urmatoarele conditii: Are Nr. de contract: 7xxxxxx1
Persoana asigurata: M.B.(adica eu)
Data nasterii:..............
Adresa: .........

Asigurarea principala: Unit Linked ACTIV
Inceperea asigurarii: 03.10.2001
Expirarea perioadei de plata a primelor:03.10.2012
Suma asigurata:45.000.000
Valoarea primei de asigurare(ROL): 750.000

Beneficiari ai asigurarii: fiica mea(cu datele ei de nastere)

In contract este prevazuta protectia impotriva inflatiei;

-Are pret de vanzare si pret de cumparare si Unituri initiale;
-Are si o valoare a debitului la acea data aferenta primei coresp. riscului de deces;
Conditiile Contractului de Asigurare: ACTIV;
-Perioada de plata a primelor de asigurare: pana la 57 ani in cz. femeilor(56 in cazul meu);
-Contul Contr. Asigurarii: un cont individual administrat de Asigurator(ING), pt fiec. Contract in parte;

Contractul de Asigurare a devenit Polita de Asigurare de tip Program de Asigurare de Grup nr.1xxxxxx0, in Data de 12.06.2007, ING si alt Director General.

Va multumesc di suflet!
Nu ma asteptam sa primesc asa rapid atentie. Pot da toate relatiile. As putea atasa foto de pe Contract? Inca odata multumesc! M.Burlacescu
La iesirea la pensie, in Societatea in care am lucrat, se elibera Prima de asigurare de viata, salariatilor care o detineau. Mie nu. Ce demers ar trebui sa fac pentru a o obtine. Va multumesc!