avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Activitate caterine

Activitate caterine

Răspuns la discuția Divort cu partaj
Garsoniera se afla pe numele ei din moment ce noi nu eram casatoriti cand sa achitat dar am contribuit si eu la achtarea ei.
Buna seara..am si eu o intrebare.Sunt casatorit de 2 ani din aceasta casatorie a rezultat un baietel in vrsta de 1 an si 6 luni.Inaintea casatoriei am locuit impreuna cu sotia mea intr-o garsoniera pt care platea rate,locuind impreuna am contribuit si eu la platirea ratelor pana am achitat-o.Dupa ce ne am casatorit am hotarat sa cumparam un apartament pt care a trebuit sa facem un credit,creditul este facut pe numele meu, pt achizitionarea apartamentului a trebuit sa platim un avans drept care am fost nevoiti sa ipotecam garsoniera.In cazul divortului cum le putem impartii?putem impartii creditul? sau sa ramana unul cu o casa si unul cu o casa? am si eu dreptul la garsoniera? ne putem plati fiecare ratele la casa lui?.Tin sa mentionez k imi asum resonsabilitale cresterii copilului adik pensie alimenara si ce mai trebuie.Toate ratele platite pana acum au fost platite de mine dovedit. Ea momentan se afla in concediu de 2 ani pt cresterea copilului.