avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 477 soluții astăzi
Forum Activitate ciprian_lungeanu

Activitate ciprian_lungeanu

Răspuns la discuția asigurarea rca
cred ca sunt obligati,io am fost am cerut copia dosarului si nu imi daduse nimica de expertiza,cu motivu ca e a firmei si nu poate sa mi dea!Dupa ce am insistat mi.au spus ca de fapt nu au facut nici o expertiza,au concluzionat ca ''dinamica accidentului nu corespunde cu....''doar di 2poze facute la vreo 2sapt masinii vinovatului si a altei masini ca a mea,masurand inaltimea loviturilor de pe fiecare masina!si cica domne la el e lovita mai jos masina decat inaltimea loviturii masinii mele#-o!Normal din mom ce masina lui e mai inalta de spate a mea mai joasa de fata si in mom in care a dat cu spatele a si calcato bine,masina lui ridicandu.se na de spate....!Si nici macar pozele cu masuratoarea lor nu au vrut sa mi le dea...ca sunt interne si ca nu poate sa mi le deaX-(!ma surprinde in fiecare zi cu ce se poate intampla in romania asta cu legile aste#-o
Răspuns la discuția asigurarea rca
astazi o sa aflu:D!o sa merg sa cer o copie a dosarului si binenteles a expertizei...aq sa vedem daca imi da sau nu:D
Răspuns la discuția asigurarea rca
Va multumesc pentru mesaj!Primul pas concilierea,a esuat,dupa cum am spus am incercat de mai multe ori sa vorbesc cu ei,chiar si cu directoru,dar se pare ca nu are timp!Acu asta incerc sa gasesc un avocat care sa ma indrume si sa mi i spuna care snt pasii si ce acte trebuie pentru a merge mai departe!
Răspuns la discuția asigurarea rca
multumesc pentru sfat!ceea c zic e ca orice expert ar putea spune ca s.a intamplat accidentu...am chiar si martori care erau de fata in seara respectiva,si mai mult...nu il cunosteam nicidecum pe cel care m.a lovit...el e din ferentari(sau ceva de genu)eu stau de o jumatate de an...in partea cealalta a bucurestiului...venit de la 100km departare...nu avem nici o tangenta!si nu stiu ce constatare poate sa faca pe baza a 2poze facute la masina(si alea pe soare si nu prea se vad bine)!am facut 2cereri de audienta la directorul firmei de asigurari dar tot nu ma primesc....nici nu stiu de unde sa incep cu partea cu datul in judecata...nu stiu cat costa....nu stiu nimic...asa e in romania....X-(!
Discuție asigurarea rca
nush qm se poate in Romania asta...da cred k numai aici e posibil asa cva!
dupa ce fusei lovit de un taximetrist...doar mici avarii(un far,o semnalizare si putin capota indoita)...legea zice nah...mergem si omu isi recunoaste vina...facem intelegere amiabila!...ca si facut...mergem,facem intelegerea...constatarea...si gata...fusei indrumat catre un anumit service sa pot sa imi repar masina pe asigurarea lui!M-am dus...am lasat masina...mi.au reparat.o si in mom knd trebea sa primesc acceptu de plata...MI S.A RESPINS dosaru!taximetristu avea actele in regula...io la fel...ba chiar mai mult...a mers cu mine de 2ori la sediul frmei de asigurari explicand ca a fost de vina si ca asa s.a intamplat!dupa alte masuratori ale masinilor de catre vreo 5inspectori se cam convinsese ca asa e si ca ar tre sa plateasca..dar...nah...in romania....mi s.a refuzat iar dosaru spunandu.mi k singura treaba pe care pot sa o mai fac e sa ii dau in judecataX-(!motivul respingerii dosarului de 2 ori este ca dinamica accidentului cica nu coincide cu cele declarate!X-(suma reparatiei este de 1100ron si nush ce ar trebui sa fac...sa ma judec cu ei pentru 1100ron sau sa mi platesc io reparatia si sa mi vad de treaba ca romanu' care pune capul in pamant rusinat#-o