avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1012 soluții astăzi
Forum Activitate megapali

Activitate megapali

Răspuns la discuția mostenire
MULTUMESC MULT PT AJUTORUL ACORDAT TUTUROR!:)
Intr-un fel ma bucur in altfel i-mi vine sa plang din cauza situatia in care am ajuns.
nu- m-am gandit nici odata ca ajung sa ma bat cu tatal meu pt cea ce nici nu a fost a lui nici odata,si sa nu ajunga parte pt noua s-a sotie ,ca el deja se gandeste la imparitre si cine ce primeste.mi-se pare groaznic.si ca voi pierde locul unde am copilarit.:(
dar sper ca am sanse pe viitor sa rezolv ,iar daca nu reusec,macar am incercat sa-mi apar bunurile ce imi apartani.
va mai multumesc inca odata,si va doresc o zi cat mai frumoasa si o viata cat mai fericita tuturor si fara asemenea evenimente.
Răspuns la discuția mostenire
nu mai stau in imobilul respectiv.doar tatal meu sta acolo.mama a decedat in urma cu un 13 luni.deci ar fi bine sa imi caut un avocat pt a clarifica situatia si a intocmi toate documentele necesare?asai?
Răspuns la discuția mostenire
exact.era casatorita in timpul in care a decedat
mama a mostenit acest imobil . ea fiind casatorita cu tatal al meu in anul 1981, si a mostenit imobilul in anul(aproximativ) 1990.trecand pe numele ei doar in 1996-97.
eu sunt unicul copil al mamei si al tatalui meu.
imobilul se afla inca pe numele mamei.
in aceasta situatie doresc o informare la ce ma pot astepta. caci tatal meu doreste sa vanda si sa-mi deie 25%,dar eu NU vreau sa-l vanda.
multumesc
Discuție mostenire
buna . am o problema cum multi alti de aici
mama mea a murit anul trecut.a mostenit un imobil de peste 10 ani dupa casatorie.
tatal meu deja se zbate pt ami da mie1/4 ,caci atata imi apartine.
intrebarea mea e ca: are drept parte de cea ce zice ?fiind eu singuriul fiu .