avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 470 soluții astăzi
Forum Activitate oltitat

Activitate oltitat

Răspuns la discuția promisa mostenire
are rost sä angajez un avocat nepotii mei nu au niciunul servici si nici pärinti lor dar nici bunici de asta äi ajutam financiar pe totii de 17 ani
vä multumesc
Răspuns la discuția promisa mostenire
a fost fäcut la notar contract de vinzare cumpärare eu am toate chitantele am martori tot ce am plätit a fost pe numele meu numai marerialele de constructii au fost luate tot pe bani mei dar pe numele tatälui
multumesc
bunä, am si eu o intrebare?
parintii mei mi-au promis cä tot ce au ei i-mi revine mie eu sä am grija lor, eu i-am cumpärat fratelui meu o masinä in anul 2002 si la bäietii lui un scuter plus alte lucruri de valoare in total 10000 euro ca parte de la casä surori mele i-am dat bani in 94 sä cumpere ap in care locuia, apoi a vindut ap si a fäcut casa iar eu am ajutato cu bani mobilä bijuterii valoare 5000 euro,in curte la pärintii mei am fäcut o casä 2 cam baie si buc tot confortul necesar mobilat cu mobilä germania la fel ca la fratele si sora aici doream sä se mute pärinti mei iar eu urmam sä stric casa veche cu sura si sä fac o casä mai mare ,dar in urmä cu 2 ani sa mutat acolo fata la sora mea cu sotul acum au si un copil am zis nui bai renovez casa pärinteascä cu geamuri termopan mobilä tot din germania si tot comfortul acum in casa sa mutat bäiatul la sora mea si pe care eu äi subventionez din 94 pe totii adicä 3 fam eu träies in germania am 41 ani si de anul trecut o tin numai prin spitale cancer infarct...etc si nu mai pot intretine fam ca pänä acum cind toti bani se duceau acasä iar in aprilie am fost acasä si au särit copii la sora mea care stau in lucrurile mele si care-i intretin de 17 ani la bätaie m-au scos din casa care eu am construito si renovata adicä cu banii mei din cauzä cä pärintii mei au trecut totul pe bäiatul la sora mea care stä acolo in casä si eu nu mai am nici un drept sä-i deranjez.....ce pot eu sä fac am investit 30000 euro acolo rämän chiar asa färä nimic desi am dovezi?
vä multumesc mult si i-mi cer scuze ptr. timpul pierdut
#-o