avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Activitate gigic

Activitate gigic

si in cazul nup si pentru parasirea locului accidentului ,care ar fii amenda pe care o primesc si suspendarea permisului pe cat timp?
si in cazul in care nimeresc un procuror mai ciufut si nu tine cont de varsta mea,de mintea mea de copil,si de faptul ca m-am speriat si asa mai departe , care e pedeapsa maxima?
ajung prin tribunale sau mi se da direct sentinta?
in cazul in care mi se aplica masura administrativa care ar fii aceasta?
si asta decide procuroru care se ocupa de caz nu?
buna ziua!
ma numesc george , am 21 ani , si in luna aprilie am avut parte de un eveniment nefericit pt viata mea.
am accidentat pe trecerea de pietoni un batran de 86 de ani.in urma accidentului a fost operat la cot si a avut o fractura la umar,pentru care , ulterior, a avut certificat de la iml cu 50-55 de zile de ingrijiri medicale.
dupa accident nu am anuntat politia,dar m-am dus cu el la o policlina dupa care la spital eu facandu-i si internarea...dupa internare a aparut nepotul dansului care a anuntat politia iar eu am fost chemat telefonic la sectie.
dupa toate procedurile,acum m-am inteles cu victima mi-a dat declaratie ca nu are nici o pretentie , si dupa spusele politistului o sa fiu scos de sub urmarire penala pt vatamare corporala,dar raman cu fuga de la locul accidentului.
cine poate sa imi spuna si mie de cine este conditionata pedeapsa pt fapta asta si care ar fii urmarile.
va multumesc!