avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Activitate mariusblk

Activitate mariusblk

Nu inteleg ce vreti sa spuneti prin "documente justificative legale", va referiti cumva ca instalatorul sa emita factura de reparatii, yala inlocuita sa aiba o factura si sa existe acel proces verbal cu motivul patrunderii semnat de martori?
Si in cazul in care nu am cheie pot forta usa si apoi ce se intampla? Cine inchide apoi sau cum se procedeaza presupunand ca dupa fortarea usii usa nu va mai sta inchisa si acel sigiliu a fost rupt.

Ar mai exista o posibilitate de patrundere de pe terasa blocului pe geam dar acest lucru presupune cam aceeasi situatie descrisa mai sus.
Buna ziua,
Pe sigiliu scrie "SIGILAT CF. PV C.E./01.10.2013" si este stampilat cu parafa asociatiei de proprietari. Nu stiu daca se pot atasa imagini, am facut si o poza daca este cazul.

Multumesc.
Apartamentul meu cu 3 camere este la etajul 8/8 insa deasupra sunt construite garsoniere ce acopera suprafata bucatariei, baii de servici si a unui dormitor. Ieri in baie am observat ca a inceput sa se scurga apa pe perete si am fost rapid la etajul superior sa vad ce se petrece. Am observat ca pe usa este un sigiliu pus de procuratura deoarece proprietarul se afla in litigiu cu asociatia de proprietari pentru datorii imense la intretinere.

Momentan este oprita coloana de apa pana la gasierea unei solutii. Intrebarea este, care sunt procedurile de a patrunde in acea garsoniera? Am discutat cu presedintele de bloc si dansa a spus ca nu intra in acea casa, nu are cheie in primul rand, ceea ce ar necesita fortarea usii.

Ce trebuie facut in acest caz, in care proprietarul este de "negasit" si presedintele blocului nu vrea sa intre in acel apartament ca sa permita instalatorilor sa debranseze tot (avand in vedere ca procesul este in derulare si proprietarul in cauza nu s-a prezentat la nici o citatie) pe motiv ca este apartamentul cu sigiliu si nu isi asuma nici o raspundere pentru ce lucruri are in casa.

Cui sa ma adresez, la cine sa apaelez cum se procedeaza in termeni legali, daca altfel nu se poate.