avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Activitate anny2007us

Activitate anny2007us

Buna ziua,

Am o angajata careia i s-a stabilit un handicap de gradul 2. Ce fac cu contractul ei de munca? Ea nu mai poate veni la servici, de medical nu mai beneficiaza. Mai are dreptul la munca?
Buna ziua,
va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema:
- o persoana ( femeie) este nascuta la data de 25.05.1962 si are vechime 17 ani
- care este data ar putea fi pensionata si care este vechimea minima pentru a putea beneficia de pensie

Multumesc
Răspuns la discuția Scaunul auto la copii
Pot folosi si inaltatorul auto?
Buna ziua,

Sunt un pic confuza, in Noul Cod Rutier scrie ca este obligatoriu scaunul auto la copii cu varsta de pana la 3 ani, si totusi...copii cu o inaltime de pana la 135 cm tot in astfel de scaunele??? Nu prea inteleg. Nici un copil de 3 ani nu are 135 cm. Vreau sa stiu si eu cu exactitate daca un copil cu varsta de peste 3 ani, transportat pe bancheta din spate, trebuie sa stea in scaunel special. Mentionez ca minorul este intotdeauna supraveghiat de un adult, altul decat soferul.

Multumesc mult,
Anny
Discuție REVISAL 2011
Am o angajata care este in concediu pentru crestere copil. Pentru a o putea prelua din Revisalul anterior i-am redeschis contractul. Odata introdusa in actualul Revisal am vrut sa-i suspend contractul. Ii introduc datele dar cand vreau sa salvez imi da eroare: ¨intervalul selectat se intersecteaza cu o operatie de incetare/reactivare Contract suspendat.¨
Eu nu am facut aceasta operatie.
Cum pot sa rezolv aceasta problema?


Multumesc anticipat!
Discuție fisa postului
Buna ziua,

As dori si eu fisa postului pentru organizator de productie, cod cor 347123.

Multumesc anticipat
Buna ziua,

Am si eu o nelamurire,

Lucrez la actualul loc de munca de 9 luni si imi doresc foarte mult sa am un copil,
numai ca in ultima vreme am auzit de mai multe ori ca pentru a primi indemnizatia de crestere a copilului trebuie sa ai lucrate 12 luni inainte de a ramane insarcinata.
Este adevarat?



Va multumesc anticipat!