avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Activitate CORNEA CONSTANTIN

Activitate CORNEA CONSTANTIN

Răspuns la discuția Credit nevoi personale
Situatia este urmatoarea am avut 3 luni restanta la rata, din Februarie pina in Aprilie , in luna Mai m-am reangajat si am dus toate documentele la banca pentru virarea salariului in contul curent la banca Rxxxx, urmand ca la sfarsitul lunii Mai sa primesc primul salariu,dar cei de la departamentul de colectare al aceleiasi banci , deci tot banca , a facut blocarea banilor, dar pe cont nu au blocat salariull, o chestie inteligenta , dar oricum au retinut tot salariul . In ziua de salariu am fost informat la servici la ce ora intra banii, am verificat deplasandu-ma intr-o agentie , banii erau in cont dar contul blocat , iar in timp ce vorbeam cu o asistenta de credite au fost retrasi , real time in timp ce vorbea cu ea , ea verificand situatia contului.
Buna ziua , problema mea este urmatoarea ,am cotractat un credit de nevoi personale la o baca RXXXX, cu o rata de 700 ron lunar, in februarie 2014 am ramas fara loc de munca pentru 3 luni de zile , nu am putut plati rata deoarece am si descoperire de credit la cardul de salarii, intre timp m-am reangajat , am dus actele doveditoare la banca ca lucrez si ca urmeaza sa primesc salariul in acel cont ca sa revin la situatia normala, ajuns la sfarsitul lunii mai incasez salariul in cont doar ca , intreaga suma este blocata de catre dapartamentul de colectare, blocare cont nu salariu :sorry:, salariul fiind de 3000 ron sa zicem ei au retras toti banii ,fara a ma anunta in prealabil ce o sa faca banca, eu inregistrand o datorie fata de banca pe o perioada de 4 luni x 700 ron + dobanzi. Am sunat la acel departament de colectare sa clarific situatia de ce au oprit toti banii,de ce nu mi-au lasat bani bani pentru subzistenta si o doamna mi-a adresat intrebare "Cum a-ti supravietuit pana acum?" am ramas fara cuvinte. Mergand in agentie au spus "Politica interna a bancii" sunati la departamentul de colectare si viceversa.
Ei spun ca e in regula sa mi se opreasca tot salariul deoarece au facut poprire pe cont nu pe salariu, dar eu am dus acte ca in contul acela primesc salariul.
Daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns sau cu o sugestie (cu un avocat in Timisoara )