avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 554 soluții astăzi
Forum Activitate oana zamfir

Activitate oana zamfir

Cum pot apela la DNA ,sau un organ de control care sa verifice cloaca de acolo de la primarie si cum se fac lucrurile ,alta cale nu gasim .la cine sa sunam sa mergem ,care poate rezolva toate falsurile oamenilor cu posibilitati
parcelare nu partaj,imi cer scuze
strabunicul nu are titlu de proprietate,are actele terenurilor ,se astepta realizarea partajului appoi urma obtinerea titlurilor de proprietate ,dar nu i lasa ceilalti sa faca nmc .mentionez un alt nepot al bunicului meu a reusit prin tribunal sa obtina hotarare judecatoreasca ptr terenul lui ,insa vaduva in dosarul ei avea si o parte din terenul obtinut de nepot pe care voia sa l obtina.
Buna seara,strabunicul meu care a decedat in 1999 a lasat in urma 4 frati dintre care unul a decedat .fratii ramasi in viata se inteleg si sunt de acord cu impartirea mosternirii ,problema este ca bunicii mei nu au reusit niciodata sa isi faca titlu de proprietate pentru partea de teren care se cuvenea lor deoarece vaduva ramasa in viata dupa al 4lea fiu este ajutata de rudele ei (adc un primar de comuna ,un nepot care este secretar tot la alta primarie si diverse persoane care fac favoruri in schimbul altor favoruri )se pare ca al 4 fiu are doar casa pe numele lui ,insa vaduva a obtinut de la primaria comunei dovada in anexa 24 cum ca ea este singura mostenitoare si isi revendica dreptul , a ajuns si la tribunalul din Giurgiu unde au si fost 2 infatisari cu toate documentele primite de la primarie (in care era trecuta numai ea atat).noi am ajuns exact in momentul in care judecatoarea voia sa i acorde mostenirea si i am precizat ca mostenitorii sunt in viata .am reusit sa amanam procesul dar problema este ca nimeni nu vrea sa ne dea documentele pentru a incepe realizarea dosarului.iar influenta acestor persoane care i-au falsificat toate documetele este mare ,si avocatii din Giurgiu sunt corupti.Iar primarul nu vrea sa se bage pt ca mai are un an mandat la primarie si apoi vrea sa se duca la prefectura Jud Giurgiu si tocmai de aceea lasa sa se faca toate manariile posibile.Am fct cerere la primarie sa obtinem actele dar nu vor sa o primeasca ,invoca motive puerile (sunt plecati,e stricat calc,si a dat demisia cel care oferea informatiile...)bunicii mei nu au deschis mostenirea la notar,nu se gandea nimeni ca vor fii atatea imbarligaturi si interese pt ca ei nu aveau nimic cu vaduva si putea sta acolo in aceea curte ,dar familia ei este lacoma si profita de putere .este vorba de primarul Comunei Ulmi -Ionel Dumitru si primarul comunei Floresti care este fratele ei si pune numai piedici .Multumesc anticipat