avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1314 soluții astăzi
Forum Activitate doar.eu

Activitate doar.eu

va multumesc ptr raspuns
adica sa inteleg ca ar trebui sa incerc pe cale amiabila ... ma lamuriti va rog... sa il rog sa isi ridice masina si sa ii dau restul actelor ? am facut asta de doua ori a refuzat .
ca sa stau linistita ii pot face o notificare prin birou executor judecatoresc - pentru ridicarea masinii si a actelor ? sau astept sa ma dea in judecata ? multumesc din nou
am vandut masina second hand cu contract de vanzare cumparare tipizat (ex alb, roz, verde semnat de ambele parti) am primit banii, am predat masina , talonul si cheile , am pastrat cartea identitate in original si fisa de inmatriculare ptr a merge a doua zi sa o scot de pe rolul meu de la directia taxe si impozite. cumparatorul a plecat cu masina dar s-a intors dupa 1 h si mi-a spus ca nu mai vrea sa o cumpere motivand ca "nu are viatza si e o inselatorie", el cunostea de ceva timp masina si de o luna purtam discutatii. masina a lasat o la blocul meu. a doua zi am fost la directia taxe si impozite am scos certificatul de atestare fiscala si l am sunat sa ii dau documentele , a refuzat. doreste banii inapoi NU MAI VREA. in conditiile in care a semnat contractul de buna voie a dat banii si a plecat cu masina!!!!!!! VA ROG SA MA AJUTATI ! AM FOST PESTE TOT NIMENI NU S-A CONFRUNTAT CU UN ASTFEL DE CAZ!!!! CE FAC CU MASINA ? ACTELE CUM I LE INMANEZ ? DACA EL NU O INMATRICULEAZA PE NUMELE CUI RAMANE ? MA POATE DA IN JUDECATA ? MULTUMESC