avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 152 soluții astăzi
Forum Activitate adelina08

Activitate adelina08

Banii ca doar e criza, nu?
trifugabriel a scris:

Unde se afla terenul asta atat de scump?
In Bucuresti se plateste in medie 100 lei dar pe an.
.

in jud.Sibiu; langa Medias.
Si pentru anularea acestei Hotarari se poate intocmi o lista cu cetatenii care nu sunt de acord cu ea?
Buna ziua,
Stimati domni, sunt foarte revoltata pe Primaria din comuna unde locuiesc. azi am primit o citatie prin care sunt poftita la sediul primariei pentru a incheia contract de inchiriere si a achitarii taxei pentru sprafata apartinand domeniului public al comunei pe care o folosesc la parcarea autovehiculului meu. Hotarare a Consiliului Local din nov. 2009.
Primarul comunei se ocupa si cu agricultura, astfel ca detine multe utilaje agricole. Astfel ca intra cu ele in camp, rotile sunt pline de noroi si intra pe strazile noastre. De pe roti cade mizerie de ne intra si in gura. De ce nu da o Hotarare sa isi curete rotile cand intra pe strazile asfaltate ale comunei?
A, si mai vreau sa va spun ceva: consilierii comunei sunt niste inculti, la care daca le dai sa semneze ceva nu stau sa citeasca si sa judece. Semneaza ca prostul.
Intrebarea mea este: ma ajuta cu ceva daca fac o lista in care sa adun semnaturi ale locuitorilor din comuna mea prin care sa cerem anularea acestei Hotarari? Sau va rog sa imi spuneti ce masuri putem lua, noi locuitorii comunei nemltumiti de acest lucru. In aceasta situatie a parcarilor in fata casei suntem aproximativ un sfert din populatia comunei.
In cazul in care nu ne conformam Primaria ne obliga la plata sumei de 5lei/zi de stationare a autovehicului.
Va multumesc