avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Activitate alex14

Activitate alex14

Buna ziua; imi cer scuze daca cazul meu este similar cu unul asupra caruia s-a mai discutat.
Intai am sa relatez faptele intamplate. Sambata spre duminica noapte ma aflam intr-un bar din centrul capitalei, la un moment dat am dorit sa merg spre toaleta iar in holul care conducea spre acel loc erau 2 baieti care se aflau intr-o discutie contradictorie, deoarece pe unul din ei il stiam din vedere am intervenit dorind sa linistesc atmosfera si le-am spus celor 2 pe un ton calm baieti calmati-va. In acel moment a aparut acolo barmanul si cu paznicii locului cerand ca eu si unul din cei care sa afla acolo (cel pe care il cunosteam) sa fim evacuati. Am incercat sa-l intreb pe barman motivul pentru care sunt evacuat, nu a vrut sa-mi ofere nici un raspuns moment in care cei 3 paznici si un necunoscut care se afla in zona au tabarat pe noi lovindu-ne cu pumnii si picioarele am fost tarati pana inspre iesire moment in care am fost lovit in fata si zona abdomenului si am fost batuti de ei inclusiv in afara barului. Am sesizat imediat o patrula de politie care trecea pe acolo (dar nu au fost martori la incident) care ne-a legitimiat si pe noi si pe 2 dintre paznici, apoi am mers impreuna cu celalat baiat si un prieten la sectia de politie de unde m-au trimis la IML. Acum astept sa mi se elibereze certificatul medico legal.
Acum interbaile:
Ce sa fac mai departe?
Nu sunt grav ranit, doar vanatai si umflaturi, ce consecinte urmeaza pentru acei indivizi?
Barmanul care a fost martor la o parte din cele intamplate, dar refuza sa spuna ceva, poate fi incriminat?
Nu sunt multi martori, acest motiv ii poate salva?
(imi cer scuze pentru lungimea mesajului si numarul de intrebari dar am descris detaliat si doresc sa stiu ce se poate face mai departe)
Va multumesc anticipat pentru rabdare