avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 857 soluții astăzi
Forum Activitate Grigore Daniel

Activitate Grigore Daniel

cat despre moralitatea sotiei , se poate vedea pe [ link extern ] .
amandoi am fost decazuti din drepturi
vreu sa stiu ce sanse am sa ami recapat drepturile asupre copiilor si ce trebuie sa fac pentru ca sotia sa ramana decazuta din drepturi?
Ma numesc Gigore Daniel si sotia a plecat de acasa an urma cu mai multe luni, la 'serviciu' zice-a ia, am gasito la un salon de masaj erotic exista si pe internet probe ca a lucrat akolo, acum a fugit cu un iubit. Timp de trei luni am vandut tot din casa ca sa le ofer celor doua fetite portia zilnica de mancare (ana 5 ani jumate si eliza 2 ani jumate) eu neavand pe nimeni cu cine sa le las, am apelat la: politie , primarie , protecta copilului, centre precum ciresari si cel de pe secuilor, nimeni nu mi-a oferit nici o solutie de urgenta iar eu nu mai aveam ce sa vand si nici din casa nu mai aveam ce sa vand. an acest timp sotia ridica alocatia la copi si nu o trimitea . an final am sunat din nou la protectia copilului si mi-au spus ca nu pot interveni decat daca copii sant maltratati sau abandonati, ami iubesc copii forte mult si pentru ca ei sa fie bine am recurs la cea din urma solutie , m-am dus an parc iam bagat nr de telefon an buzunar lu ana si mam retras an apropiere sa le pot supraveghea , cand copii mi-au observat lipsa oameni din parc sau sesizat si ana lea dat acel nr de tel mau sunat si leam spus sa anunte politia, asa au facut. acum fetele sant bine an centrul 'harap alb' din aparatori iar eu am un dosar penal pentru ca statul nu a luat masuri cand a trebuit. acum muncesc si ma duc zilnic pe la ele dar nu mi se da voie sa le vad, dar le duc suc, dulcuiri, etc (mancare au si e foarte buna mi-au spus) le-am vazut de cateva ori mai mult cu forta. ce e de facut? nu mi-am abandonat copii dar fiind prea mici nu le pot lasa an casa singure, cat despre sotie nu vrau sa le mai vada vreodata pentru ca tot acest timp (5 luni) nu a interesato ce a mancat , daca a mancat , ba chiar au fost bolnave si am anuntato ca ma duc cu cea mica la spital si nu a avut nici o reactie dup 5 zile nu am mai rezistat si am sunato eu , sa-i spun ca sa facut bine.