avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1875 soluții astăzi
Forum Activitate alicev

Activitate alicev

multumesc pentru raspuns, insa cum am zis, dupa plangerea pe care am depuso, cei de la dsp au venit, dar nu au luat nici un fel de masura.

Buna-ziua, stau intr-un imobil cu chirie, impreuna cu alti locatari, care tot cu chirie stau. Printre acestia se afla doi locatari, care perturba in permanenta ( zi/noapte ) linistea, facand o galagie de nesuportat: injura pe toata lumea folosind un limbaj greu de reprodus, arunca cu obiecte in locatari (vesela, tacamuri, etc), sar la bataie,ne ameninta ca ne omoara, ca ne dau foc la casa. Ne este frica sa iesim din casa. De nenumarate ori politia a fost chemata, insa nici ei nu au reusit sa calmeze spiritele, deoarece la randul lor au fost injurati.Au fost luati la sectie, insa mai mult de o amenda primita, locatarilor galagiosi, nu li sa intamplat nimica. Am incercat de multe ori sa vorbim cu ei, dar nu se poate duce si lega o conversatie normala si decenta, din motivele pe care vi leam enumerat mai sus.
De asemenea martor la aceste fapte este si jamdarmeria, chemata de noi, din cauza locatrilor galagiosi, dovada stand in imaginile surprinse pe camera de filmat a jandermeriei, la venirea lor.
Am facut o plangere la DSP, ca sa ii mute din acest imobil, sau sa dispuna de masurile necesare, insa din nou, nu sa intamplat mai nimica.
Tin sa mai mentionez, ca in contractu de inchiriere, este trecuta o singura persoana, insa impreuna cu ea mai locuieste fratele ei (de cele mai multe ori sunt beti amandoi, violenti si aduc si personaje dubioase in imobil), si mama/matusa.
Nu stim ce sa ne mai facem cu ei.
In speranta ca am sa primesc niste sfaturi, sau indrumari, multumesc.