avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1713 soluții astăzi
Forum Activitate iosifel

Activitate iosifel

intre mine si fratele meu este o distanta de 500 m ..... intr-o seara el a hotarat sa faca un majorat al unui prieten la el acasa..... pe la orele 19 eu am fost la petrecere si am stat cam pana la orele 21 ....... apoi m-am dus acasa ca sa dorm.... pe la orele 23 am fost sunat de fratele meu sa revin ca sa mai petrec putin cu toti invitatii ca el s-a imbatat .....(el locuieste singur).... am revenit la el acasa... si dupa 5 minute in tinp ce dansau in holul casei un baiat a atins cu mana un geam de la o usa de interior care are geam 80% si l-a spart taindu-se la mana..... cand am vazut am dat telefon la 112 pt o ambulanta.... si dispecera m-a intrebat unde sa vina salvarea ca nu cunoaste strada sau zona...... si i-am zis ca vin cu ranitul la o sosea principala ca sa ne gasim mai repede.... soseaua principala este la 300 m de casa fratelui meu........ cand am ajuns la sosea am gasit salvarea imediat..... si in timp ce il bandaja pe ranit am primit un telefon de la fratele meu zicand ca si el s-a taiat la picior tot in geam..... dupa ce a fost bandajat ranitul le-am comunicat celor de pe salvare ca mai este un ranit ..... daca merg pe strada inainte 300 m o sa dea peste casa fratelui meu ... si a plecat salvarea...... iar eu in urma lor pe jos.. cu baiatul bandajat.... Cand am ajuns fratele meu deja a fost bandajat si semna un document precum ca nu doreste internarea sau deplasarea la spital... dupa ce am ajuns ... salvarea a plecat la 1 minut.... si toti baietii au tipat de bucurie ca a revenit fratele meu inapoi in petrecere si nu la spital...
Cei de pe salvare au crezut ca au tipat la ei si au dat tel la 112 si au zis ca niste indivizi ai injura....
a doua zi au facut un proces verbal la politie zicand ca eu (recunoscut din poze) l-am indemnat pe fratele meu sa nu se duca la spital si ca dupa ce au plecat am injurat dupa masina lor sau dupa ei.... chiar daca erau beti nu au injurat... ca am fost de fata.. dar politia au dat amenzi de 1000 lei lui fratele meu....... 500 ron mie .... 500 altui baiat si tot asa....
in procesul verbal al meu scrie : Eu la locuinta fratelui meu impreuna cu el si cu alte persoane s-au constituit intr-un grup de persoane ce au adresat cuvinte si expresii jicnitoare si (nu inteleg ce scrie) cu violenta la adresa lucratorilor de pe ambulata!!!!!
nu imi vine sa cred.. pt ca nu a injurat nimeni si eu am fost pe drum cu ranitul care l-am adus in urma salvarii la casa fratelui meu.... deci nu am fost acolo cand zic ei ca l-am sfatuit pe fratele meu sa nu se duca la spital... si nu a injurat nimeni...!!
eu nu am baut alcool in seara aceea .. deci am fost ff lucid
la mentiuni in pv am scris ca nu recunosc fapta... si am facut si contestatie la grefierul de la tribunal impotriva pv.... acum mi-a venit o citatie sa ma prezint in calitate de petent in proces cu ipj in calitate de intimat pentru fond...
va rog sa ma sfatuiti ca nu stiu ce sa fac acolo la proces.. din cate am inteles am nevoie de martori... care deja ai am ... o fata minora.. care a fost acolo....
astept orice imformatie ... pt ca ma simt nevinovat... pt ca nu am injurat si nu am auzit pe cineva sa injure.... :((