avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate vreau_sa_divortez

Activitate vreau_sa_divortez

Răspuns la discuția as dori sa divortez,ajutati-ma!
complicatia pe kre mi-o imaginez este urmatoarea: eu n-am domiciliu stabil,stau la o familie, el are inchiriata o camera intr-o vila! nu cred k s-ar numi domiciliu stabil ,dar e ceva mai bn decat la mine! dupa aia ,eu nu am un venit prea mare momentan pt a asigura copiilor tot ceea ce trebuie,el momentan are. din aceste cauze imi imaginez k va avea un avantaj! sa zicem k mie nu-mi da copii pt k nu pot sa-i intretin,lui nu-i da copii pt k are dosar penal pt k i-a lasat in parc!atunci ce se va intampla cu ei?
Răspuns la discuția as dori sa divortez,ajutati-ma!
tot ce stiu este ca el are dosar penal pt ca si-a lasat copii in parc si i-a gasit politia comunitara!
Răspuns la discuția as dori sa divortez,ajutati-ma!
nu imi este interzis de stat,imi este "interzis" de el! vineri cand am fost era acolo si m-a luat in masina sa-mi zica 2 vorbe si avea un cutit! mi-a zis ca daca vin fara voia lui nu-mi va fi bine! si mi-a mai zis ca daca divortez si legea imi da mie copii nu voi mai avea zile multe!
momentan crede k m-am impacat cu el,dar nu vreau acest lucru.
mai precizez ca certificatul de casatorie pe care-l detin acum este copie,la fel si certificatele copiilor
Răspuns la discuția as dori sa divortez,ajutati-ma!
minorii sunt la un centru de plasament in zona imgb berceni!! nu ma lasa sa-i vad decat cu acordul lui,iar el nu are voie sa-i vada pt ca are dosar penal pt k i-a lasat in parc,dar cu spaga se rezolva orice! a zis ca daca vin fara sa fie acolo ma agreseaza! nu are cum sa nu vina la proces pt ca e disperat sa fiu cu el,pt ca e constient ca alta femeie nu ar sta in conditiile in care am stat eu!
Răspuns la discuția as dori sa divortez,ajutati-ma!
in buletine avem acelasi domiciliu in bucuresti,sector 5 ! dar apartamentul cu adresa din buletin a fost vandut in urma cu cativa ani si ne-am mutat in singureni fara forme legale! mai precizez ca i-a expirat buletinul
Răspuns la discuția as dori sa divortez,ajutati-ma!
ultima oara am locuit in singureni! nici eu,nici el nu avem in buletin acel domiciliu! in luna februarie am venit sa muncesc in bucuresti,pentru ca el statea degeaba si nu ma ajuta cu nimic. dupa agresiunea care a avut loc pe 06.06 anu curent ,in care mi-a bagat degetele in ochii si pt care am certificat medico-legal nu am mai putut sa-mi vad fetele de frica si m-a acuzat ca nu ma mai intereseaza de el si a incercat sa ma discrediteze in fata cunostintelor comune
Răspuns la discuția as dori sa divortez,ajutati-ma!
ar mai fi o mica problema:) eu in aceste 3 luni mi-am facut un prieten,care ma sprijina cat poate! vineri ducandu-ma sa-mi vad fetele am dat peste el....mi-a spus ca ne-a vazut impreuna si ca nu e bine pt noi 2 sa mai fim impreuna pt k ne poate face rau,avea un cutit in masina! momentan am zis sa ma impac cu el de frica,dar nu vreau acest lucru,sunt constienta ca iar voi fi batuta si agresata! problema cea mare ar fi ca,domiciliu unde am stat impreuna cu el nu este in bucuresti, eu in bucuresti am stat la o cunostinta! el momentan are si apartament inchiriat in bucuresti si destui bani pentru a creste, ipotetic,copii! de asta am zis ca e mai complicat! plus de asta adresa lui din buletin nu mai e valabila de mult timp,acolo a vandut si sta pe unde apuca,azi intr-un loc,peste o luna in altul!
precizez ca fetitele au 5 respectiv 2ani! as fi divortat mai demult dar imi e frica sa nu fiu urmarita si agresata mai rau!
buna ziua! as dori sa divortez de sotul meu! suntem casatoriti de aproximativ 8ani,avem 2fetite! pe perioada aceasta am suportat batai ,umilinte si eu si copii! acum 3 luni a incercat sa-mi scoata ochii,am certificat medico-legal si 2 plangeri la politie! dupa acesta fapta nu am mai fost aksa si nu mi-am mai vazut copii,intre timp copii au ajuns la un centru pt copii minori pt ca el i-a lasat in parc si pt asta are dosar penal! as dori sa aflu daca ar fi complicat divortul si cam cat ar costa intr-un final! va multumesc!!!