avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate AdrianBog

Activitate AdrianBog

Răspuns la discuția Camin de batrani
Pacientul in cauza nu mai este la caminul respectiv. Datorita tratamentului, sa spunem "neplacut" la care a fost supus, a suferit niste rani si a ajuns la spital. Ranile au fost datorate neingrijirii si nu lovirii pacientului.
Conform raportului de iesire din spital (inainte de internarea la camin) si raportului de intrare in spital (dupa externarea din camin) se poate dovedi ca ranile respective au fost datorate neglijentei crase a angajatilor respectivi.
Banuiesc ca, acest "camin" poate fi anchetat, chiar daca pacientul nu mai este la locatie?
Multumesc!

P.S. I-as da in judecata daca as avea timpull si finantele necesare acestui lucru, dar din pacate nu le am, motiv pt care as dori sa sesisez toate institutiile care au drept de control asupra acestor "camine de batrani" .
Buna ziua!
Aveti idee ce institutii ale statului are juridictia de a lua masuri de control asupra un camin de batrani privat, care isi bate joc de batranii internati acolo? As dori sa ii reclam pt atitudinea groteasca pe care o au catre cei internati.
Multumesc!
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
O melodie in spiritul sarbatorilor - Brenda Lee - Rockin' Around the Christmas Tree [ link extern ]
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
Stabilitate
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
Iconografie
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
naturalete
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
Nickelback - If today was your last day - [ link extern ]
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
Sansa
Buna dimineata! :luck:
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
Armonie
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
Robbie Williams - Better Man - [ link extern ]

Lucrurile importante conteaza :innocent:
O duminica placuta tuturor,
:luck: