avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Activitate jeaninne

Activitate jeaninne

De pierdut urma nu are cum, pentru ca ne urmareste mai tot timpul...nu are ce face. Iesim pe geam ...ne trimite mesaje de genul: "nu iti mai scoti cioara pe geam sa ia aer?"
Daca mergem la Parchet sa-i facem plangere, cum trebuie sa procedam? Care sunt faptele penale?
Multumesc pentru sfaturi.
Multumesc pentru raspuns. Legat de numerele de telefon, credeti-ma ca le-am schimbat,insa nu stim cum, le-a aflat din nou. Credeti-ma ca stau ca pe ghimpi. In curand avem cununia civila, iar la mesajele pe care le da, tare mi-e teama ca va veni acolo la Sfat, sa ne batjocoreasca din nou, mai ales pe mine. Este prea diabolica persoana respectiva. Daca a fost ea in stare, in curtea Bisericii sa minta cu nerusinare...ce sa mai zic? Sa trimita scrisoarea anonim la brigada antidrog.... Nu stiu ce a mai zic...:((
Asta am facut pana acum...dar credeti-ma ca nu se lasa. Eu am un nume aici...si sa te faca cineva in fel si chip in curtea unei biserici...credeti-ma ca nu-i deloc usor. Eu asta cer. Cum sa fac prin cale legala sa inceteze.
Buna ziua!
Ma numesc Jeaninne si am o problema mai delicata ,as zice eu. Am o relatie din noiembrie anul trecut, iar pe 4 sept anul curent,se va oficia. Problema este ca, sotul meu a avut o relatie de aprox 6 luni in anul 2008. Acea persoana de cand a aflat ca el este cu cineva, si asta chiar de la o saptamana, a inceput cu amenintari, cu jigniri prin mesaje si chiar publice la adresa mea. Din noiembrie anul trecut pana in prezent, ea nu a incetat cu aceste amenintari si jigniri. A trimis scrisoare anonima la Brigada Antidrog si m-a acuzat ca as face trafic cu droguri, ba chiar as si consuma. A pus pe cineva sa il sune pe viitorul meu sot ,sa ma ameninte atat pe mine cat si pe el. Nu ma scoate din cuvinte jignitoare ca: baragladina, curva, sifilitica...si altele. Stie inclusiv ca avem cununia in curand. Noi nu mai stim ce sa mai facem. Am facut plangere la politie ( Pitesti) de 2 ori...dar politia nu o gaseste. Va rog frumos, sa ne sfatuiti cum sa procedam, pentru ca ne-a terorizat.
Va multumesc frumos, anticipat!