avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 742 soluții astăzi
Forum Activitate rodianachi

Activitate rodianachi

Răspuns la discuția inselaciune pe internet
mersi pt. sustinere!in alta ordine de idei nu vreau sa mai aud de tranzactii pe internet!!!cel putin in viitorul apropiat...daca ati fi tepuit(a) cu 5000 euro imi veti da dreptate.si inca ceva;credeti ca in tirgurile din bucuresti nu-ti iei teapa???cu kilometraj dat peste cap,masini furate,acte false...
Răspuns la discuția inselaciune pe internet
asa ca nu cred ca e de Protectia Consumatorului...deoarece cei care m-au inselat nu is din romania-sau mai stii!!!de asta am luat legatura cu biroul de combatere a crimei organizate din oradea.sper sa poata rezolva ceva,desi din cite am inteles sansele sunt f.mici.asa ca AVETI GRIJA LA CHILIPIRURILE DE PE INTERNET!!!naivitatea/prostia se platesc,iar in cazul meu scump-5000euro!!!
Răspuns la discuția inselaciune pe internet
CONTINUARE///dar ca am noroc ca vinzatorul(cipriotul)e de acord sa plateasca el 1/2 din suma(1250euro).ok!am trimis inca 1250euro!!!vazind ca au dat de un MARE FRAIER in romanica escrocii au plusat:sa trimit si cealalta jumatate de suma (a vinzatorului)ca nu au voie sa ia bani pt. taxa de tranzit decit de la cumparator(am uitat sa zic ca taxa urma sa o recuperez cind primeam masina!!!)eu am vrut sa renunt sa mai trimit bani si i-am intrebat ce se intimpla daca renunt,ei spunind ca ii ok dar ca imi opresc cite 250euro/fiecare zi in care masina a stat in custodia lor(adica vreo 8-10zile!)atunci am trimis si acei 1250 euro si de atunci nicio veste,au desfiintat site-ul EDS,anuntul a disparut...
Răspuns la discuția inselaciune pe internet
am gasit un anunt pe un site maghiar cu un ford focus de vinzare la un pret bun.masina era a unui cipriot de origine maghiara.mi-a propus(pt. a nu merge in cipru)sa facem tirgul printr-o firma de curierat si shipping-EDS Inc-adica eu trimit banii pe masina la EDS,si ei imi aduc masina de la cipriot.am vazut site-ul de prezentare al eds-ului(ca are filiale in 61 de tari,etc)si am avut incredere.am trimis 2500 euro-pretul masinii-si am asteptat masina.dupa 2-3 zile EDSimi zice ca min. de externe din anglia(amtrimis banii la un agent al lor care mi-a dat adresa de londra si cont la LLOYDS bank)cere o taxa de tranzit egala cu val. masinii!!!
Răspuns la discuția inselaciune pe internet
da,am dovada platii si am depus plingere penala la B.C.C.oradea(biroul de combatere a crimei oraganizate) si desi nu mi se dau prea multe sanse eu totusi sper...
am vrut sa cumpar o masina pe internet,am trimis banii si acum fluier a paguba!!!nu stiu ce as putea face pentru a-mi recupera banii???cine poate sa imi dea un sfat i-as fi indatorat.am inteles caas putea face plingere penala...