avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 853 soluții astăzi
Forum Activitate eydeeax

Activitate eydeeax

buna ziua,

am semnat contractul de vanzare-cumparare pe data de 18 august si din cate am inteles, putem elibera apartamentul in maxim 60 de zile! ei bine, pt siguranta, am ales sa eliberam p data de 30 septembrie, in ideea ca daca reusim sa gasim un alt apartament mai repede, predam cheile inainte de 30... cumparatorii au semnat contractul asa, cu aceasta clauza si din cate stiu eu, pana la data respectiva nu au ce cauta in casa decat cu permisiunea mea. pana si in cazul unui contract de inchiriere, proprietarul nu are ce cauta in apartament fara permisiunea chiriasului atat timp cat bunurile ii sunt in casa si se respecta toate conditiile impuse in contractul semnat anterior.

acum cumparatorii sunt revoltati pt faptul ca nu stau acasa toata ziua, sa-i astept pe ei sa-si masoare pt modificari, etc si-mi cer chei, spunand ca au dreptul sa intre la orice ora peste mine....

rog pe cei care au raspuns pana acum la posturi sa-mi dea si mie legea care ma obliga sa dau chei inainte de data specificata in contract! e o aberatie! ce am de pierdut!? zeci de mii de euro, bani pe care ii am in casa deocamdata... de ce as avea incredere in cineva care mi-a batut la usa dupa ce a citit un anunt in ziar acum 1 luna?