avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate Ruse Bogdan - Evaluator ANEVAR

Activitate Ruse Bogdan - Evaluator ANEVAR

Răspuns la discuția EVALUARE CLADIRE
Pentru persoanele juridice impozitul pentru o cladire evaluatA/reevaluata la 3 ani este de obicei 1,2-1,5% (maxim 1,8%) din valoarea justa estimata in raportul de evaluare (aceste cote sunt hotarate de consiliile locale pe baza legislatiei in vigoare, in general au o marja de crestere sau scadere de 20% fata de cota de baza); daca nu reevaluati atunci impozitul pe cladire perceput de stat creste foarte mult respectiv ajunge la 10-15% din valoarea inregistrata in contabilitate.

Cu stima,
Bogdan RUSE
Cezar are dreptate, tutorele te poate ajuta si normal este sa te si ajute in acest sens (iti poate pune la dispozitie documentele necesare dar bineinteles cu acordul proprietarului imobilului in cauza). In ultima perioada ANEVAR urmareste si pune accent pe profesionalismul tutorelui prin monitorizarea rezultatelor obtinute la examen de catre aspiranti. Tutorele are rolul de a te indruma in aplicarea corecta a teoriei invatate la curs si iti poate acorda suportul material de care ai nevoie pentru intocmirea rapoartelor de evaluare (a nu se intelege ca tutorele trebuie sa dea si rapoartele de evaluare).

Referitor la documente mentionate acestea sunt necesare deoarece noi evaluam dreptul de proprietate al unei proprietati.

Cu stima,
Bogdan RUSE
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
iconografie

Noapte buna tuturor!
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
ospitalier
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
ancestral

Buna seara Felicia!
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
ravasit
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
Joe Dassin - L'Ete Indien

[ link extern ]
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
relevanta
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
itinerar
Răspuns la discuția Sã mai și râdem
Un om de la tara, impreuna cu baiatul sau, viziteaza un magazin universal de la oras.
Ramin amindoi blocati in fata celor doua ziduri stralucitoare, care se desparteau si apoi se uneau la loc.
Baiatul intreaba:
- Tata, ce-i asta?
Tatal, care in viata lui nu vazuse un lift, raspunde:
- Fiule, n-am vazut asa ceva in viata mea, nu stiu ce poate fi!
In timp ce se uitau amindoi, cu ochii iesiti din orbite de uimire, o batrina intr-un carucior cu rotile vine, apasa un buton, cele doua ziduri se deschid, iar batrina intra intr-o mica camera.
Zidurile se inchid, iar cei doi vad niste cerculete mici de lumina, care se aprindeau si se stingeau. Zidurile se deschid din nou si apare o blonda superba de 24 de ani.
- Fiule, du-te repede si cheam-o pe ma-ta.