avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1045 soluții astăzi
Forum Activitate Bota_M

Activitate Bota_M

Răspuns la discuția reparatii teava comuna la bloc
Va multumesc frumos pentru raspunsuri. Singura noastra speranta pentru rezolvarea problemei este sedinta asociatiei de luni. Sper sa se rezolve si sa avem apa, apa pentru care platim.................
Locuim de 6 ani intr-un bloc din cartierul Pantelimon. Toate bunicele pana acum cateva zile.Adica: S-a spart teava comuna de apa( rece si calda) de pe coloana noastra. Am suportat din banii nostri reparatiile(cheltuiala impartita la 6 apartamente).Tocmai cand ne bucuram ca dupa 2 zile de lipsa totala de apa si dezastru in baile noastre prin spargerea faiantei si a plafonului dintre etaje totul parea sa fie ok, nenorocirea s-a produs- teava de apa rece s-a fisurat la etajul 7. ( noi am schimbat tevile intre 8-10). Problema cea mai mare este ca vecinul de la 7 a inchis apa rece si nu vrea sa-si repare teava pe motiv ca nu are bani.Nici noi nu aveam bani pentru asa ceva, dar ce sa faci? Nu stim cat va dura situatia asta, dar suntem disperati. Avem un copil de 4 luni si nu avem apa la toaleta, nu putem folosi masina de spalat, ca sa nu mai spun ca suntem fortati de imprejurari sa folosim apa calda pentru orice. Vreau sa stiu ce posibilitate avem sa-l fortam pe vecin sa-si repare teava sparta in baia lui. Asociatia nu vrea sa suporte cheltuiala pe motiv ca nu avem bani suficienti in fondul de reparatii.