avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters167640

Activitate ContSters167640

Răspuns la discuția Pensia alimentara
I want to know him.Send me an emai please l:mahagneymanuela@yahoo.com
Răspuns la discuția Pensia alimentara
De ce considerati ca daca este din Israel nu o sa aiba niciun rezultate?Care ar fi problema mai exact?Si la ei exista legea pensiei alimentare...multumesc
Răspuns la discuția Pensia alimentara
Da,exista o sentinta de divort care a stabilit achitarea de catre tata a unei pensii alimentare lunare in cuantum de 1/6 din venituri pentru fiecare dintre noi.Multumesc pentru raspuns.
Răspuns la discuția Pensia alimentara
Nu e nimeni interesat sa se ocupe de un astfel de caz?Credeti ca sunt sanse?Daca da,va fi obligat sa pleteasca si pensia alimentara pe care nu a platit-o pana acum?Multumesc
Răspuns la discuția Pensia alimentara
Am implinit 18 ani si sunt la liceu in clasa a 12a si voi continua la facultate.Cu siguranta pot sa aflu adresa exacta a locului de munca,mentionez ca stiu adresa exacta a tatalui meu.Eu sunt si cetatean israelian,asta in cazul in care ajuta la ceva.
Parintii mei au divortat in anul 2000 cand eu aveam 8 ani si fratele meu 6.Tatal meu e arab si locuieste in Israel(a plecat in anul 2000).Ar fi trebui sa ne plateasca pensie alimentara,dar asta nu sa intamplat niciodata de cand a plecat.Singurii bani au fost cate 200$ pe care ii trimitea din cand in cand la insistentele noastre.Lucreaza ca medic stomatolog de cativa ani dar lucruruile nu s-au schimbat cu nimic.As dori sa contactez un avocat intrucat imi doresc sa il dau in judecata,dar as vrea sa stiu care sunt sansele si daca aveti cunostina de cazuri asemanatoare.Va rog daca puteti sa imi oferiti un sfat.