avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Activitate midnight_poison

Activitate midnight_poison

Va multumesc mult! numai bine
multumesc pt raspuns. Tot ce va pot spune e ca procesul va incepe luna aceasta, prima infatisare fiind pe 23.
Buna ziua! Numele meu este Cristian si am o multime de intrebari la care nu am primit nici un raspuns clar. In octombrie 2007 am fost victima unui accident rutier destul de grav care mi-a pricinuit o multime de probleme. Va voi prezenta cat se poate de clar situatia mea.
In data de 18 oct 2007 ma aflam cu 3 prieteni intr-un autoturism Dacia, deplasandu-ne pe directia Negru Voda-Constanta. La intersectia drumului pe care ne aflam cu un alt drum de categorie inferioara ne-a iesit in fata un utilaj agricol (mai exact un tractor). Conditiile meteo nefavorabile, viteza cu care ne deplasam si performantele masinii in care ma aflam au facut imposibila evitarea coliziunii cu utilajul. Au urmat luni de spitalizare, operatii, controale medicale, declaratii la politie si aproape 3 ani de suferinta. Pentru a fi cat mai clar si pt a fi lamurit daca in situatia mea exista vreo portita in vederea despagubirii voi prezenta cateva detalii, esentiale dupa parerea mea.
-la momentul respectiv ocupam locul din dreapta fata a autoturismului
-viteza cu care ne deplasam era de aproximativ 90 km/h(conform expertizei auto)
-tractorul era inmatriculat, cu drept de circulatie insa nu era asigurat cu o polita RCA iar conducatorul acestuia nu poseda permis de conducere
Date fiind conditiile meteorologice din ziua respectiva, viteza, lipsa de atentie din partea ambilor conducatori, din primele cercetari rezulta culpa comuna a conducatorilor. Problema mea este ca nu am fost despagubit nici pana in ziua de azi, chiar mai grav decat asta fiind faptul ca nici macar procesul nu a fost demarat.
Va rog din suflet, daca se poate, luminati-ma si pe mine...cui trebuie sa ma adresez si ce trebuie sa fac in continuare? Va multumesc anticipat si va doresc o zi cat mai placuta!