avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Activitate alexandracostiuc

Activitate alexandracostiuc

Discuție Accident rutier
In luna iulie 2008 am avut un accident rutier,(eu pasager si sotul meu sofer) nu am fost noi de vina,obiect dosar : vatamare corporala din culpa art. 184 C.p pentru soferul vinovat,ultimul termen a fost in data de 15.02.2010, solutionare: Admite apelurile inculpatului si părtilor vătămate Costiuc Alexandra-Adriana şi Costiuc Mihai. Desfiinţează sentinţa cu privire la pedeapsa accesorie aplicată inculpatului şi cuantumul daunelor morale. Înlătură art. 64 al. 1 lit. c C. pen. Majorează cuantumul daunelor morale de la 5000 lei la 10.000 lei pentru partea civilă Costiuc Alexandra-Adriana şi de la 10.000 lei la 20.000 lei pentru partea civilă Costiuc Mihai. Menţine restul dispoziţiilor sentinţei. Respinge ca nefondat apelul asiguratorului de răspundere civilă Diana Claims Adjuster's Bureau. Obligă asiguratorul la 150 lei cheltuieli judiciare statului. Cu recurs. Intrebarea mea este : de ce nu am primit de la judecatorie nici un raspuns, ceea ce v-am scris mai sus (solutionarea)am luat-o de pe internet, cat dureaza sa primesc o hotarare judecatoreasca daca inculpatul nu a mai facut recurs urmand sa fac demersurile sa imi primesc banii, ce trebuie facut, avocatul ne-a spus sa asteptam hotararea, dar cat trebuie sa asteptam.