avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate doslea

Activitate doslea

Răspuns la discuția ASIGURARI AUTO
pai da aicea este problema cea mai mare ca nu mai trecut toate avariile. cepot face?
va multumesc mult
Răspuns la discuția ASIGURARI AUTO
pai da asa as vrea sa fac sa_mi iau bani de la paguba totala pt ca masina este praf si sa_mi caut sa alta masina dar paguba este de 66 milioane si paguba totala trebe sa depaseasca 74 de milioane si nu am foarte multe piese bagate la reparatie din masina . ce pot face?
acum cateva zile ma lovit unul cu masina si mia facuto zop ma lovit in partea stanga din fata pana in spate si ma aruncat in zidul de pe marginea drumului si ma lovit si partea stinga toata (geamuri sparte usile nu si ma deschid aripele praf)am mers la asigurare sa-mi faca costatarea si poze la masina dar nu mia bagat o gramada de piese (oalele de la rotile din fata ,stalp sofer indoit balamale usa sofer de pe stalp rupte stalpul di mijolcatrea stanga indoit,interiorul usi din spate rupt parbrizul spart dar a spus ca nu imi da bani pt ca am dat cu capul si deci nu am avut centura eu iam explicat ca daca nu aveam accidentul nu se spargea parbrizul )iam spus la cel ce a facut poze dar mia spus ca nu se vad in poze .dar mia spus ca daca paguba depaseste 70 de milioane imi dau dauna totala .Am fost la un servis sa-mi deie un deviz de reparatie si mia iesit exact 66 de miulioane .Baieti de la servis miau vazut masina si miau spus ca sa ma duc inapoI la el sa-mi mai treaca ceva sa trec pragul de 70 milioane(macar indreptare de caroserie) pt ca masina are mult mai multe si nu mai iasa masina . nu stiu ce sa fac pt ca sigur nu o sa vreie sa-mi treaca nimic . CE POT SA FAC?
Discuție ASIGURARI AUTO
AM AVUT ACCIDENT CU MASINA.MASINA CARE MA LOVIT AVEA ASIGURARE OBLIGATORIE LA ASTRA .AM MERS LA EVALUATOR LA ASIGURARI IA FACUT POZE MASINII DAR NU A TRECUT TOATE PIESELE SI UNELE LEA TRECUT CA POT FII REPARATE SI NU NECESITA INLOCUIRE CUM AR FI USILEDE PE DREAPTA CARE SINT LOVITE DESTUL DE RAU SI NU PREA IMI CONVINE SA AM MASINA TOATA CHITUITA. MIA MAI SPUS CA DACA VALOAREA REPARATIEI DEPASESTE 7400 RON DAUNA ESTE TOTALA SI MI SE DAU 5000 RON.AM FOST LA SERVICE SAMI SOCOTESCA VALOAREA DAUNELOR SI SA AJUNS LA SUMA DE 6700 RONDAR MAI SINT UNELE PIESE NETRECUTE
NU AS MAI VREA SA FAC MASINA PENTRU CA ESTE PREA TARE LOVITA.SI INCA CEVA DACA PE MINE MA COSTA MAI MULT DECIT IMI DAU ASIGURARILE SOFERUL CARE MA LOVIT NU ESTE OBLIGAT SA SUPORTE RESTUL DE CHELTUIELI