avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 901 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters168366

Activitate ContSters168366

Buna seara!
Va multumesc pentru raspuns!
Buna seara, ma numesc Criatian Florescu, sunt din Targoviste si as dori sa imi explicati, sa ma lamuriti cu privire la un aspect. Am fost declarat indezirabil, pur si simplu mi s-a interzis accesul intr-o sala de fitness, de catre patronul acestei sali datorita faptului ca nu am salutat pe acest domn. Ma simt pur si simplu naucit, sunt socat psihic, jignit in cel mai inalt grad cu putinta...nu am cuvinte sa pot descrie starea pe care o am in momentul de fata. Ba din contra acest patron m-a vituperat, eu insa nu am replicat in vreun fel.Va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu o explicatie in acest caz pentru ca eu sunt pur si simplu constenat, discriminat...
Va multumesc!
Buna seara,
Numele meu este Cristian Florescu, sunt din Targoviste si am o problema legata de plata impozituli auto pe care eu personal o consider injusta. In anul 2008 eram proprietarul unui autoturism Dacia 1310, pe care ulterior am vandut-o. Cumparatorul la randul sau a vandut masina unui tert. La ora actuala eu detin un contract de vanzare -cumparare pe care l-am incheiat legal si oficial prin act notarial. Autoturismul insa nu a fost radiat din registrul auto iar eu figurez doar cu numele de proprietar si detinator al autoturismului. Actualul proprietar insa de doi ani nu a catadicsit sa isi achite impozitul auto si nici nu am fost contactat pentru radiere. Se pare ca se complace in aceasta situatie care ii este favorabila.
Va rog frumos sa imi raspundeti si mie la intrebarea, daca ducandu-ma la serviciul de taxe si impozite al primariei de care apartin cu actul de vanzare-cumparare pot rezolva situatia respectiva in vreun fel?
Respectuos va multumesc anticipat.